Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Orrszőr ritkítás? Ti hogyvagyt...

Orrszőr ritkítás? Ti hogyvagytok vele?

Figyelt kérdés
Múltkor egy haverlány beszélt hozzám és azt láttam, hogy lóg ki 1 szőrszáll az orrából. Ezután részletesebben megfigyeltem magam a tükörben és láttam nekem is van orrszőröm. Utánanéztem a neten mennyiért tudnék venni orrszőr ritkítót de úgy voltam vele, hogy nem akarok erre kiadni ezért fogtam egy vihar öngyújtót és azzal égettem ki a szőrt az orromból viszont azóta is égett szőrszagot érzek. Menjek orvoshoz? Illetve ti hogy oldjátok meg ezt a kérdést?

febr. 9. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Vegyél orrszőrnyírót és nyírd meg a haverlányt is
febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én csipesszel próbáltam kiszedegetni( rohadtul fájt) utána meg kisollóval.
febr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 Csipesszel nem tanácsos kitépkedni. Elég komoly baj lehet belőle.
febr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Ha nagyon kilóg, ollóval levágom, meg néha odanyomom a villanyborotvát borotválkozás közben, hátha lecsippent belőlük egy kicsit. :)
febr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kilóg,tinikorom óta nyírnom kell,nemrég vettem orrszőrnyírót,azzal csinálom,így teljesen leszedi a szőrt.
febr. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3

A csipesszel szedésnél milyen baj lehet?

febr. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orrszőr nyírásáról megoszlanak az orvosok véleményei is. Vannak fül ott gégész ismerőseim, és van aki azt mondja hogy nyugodtan szedjük le, amíg mások azt hogy ne.


A szőrnek védelmi funciója van. Szűri a bekerülő levegőt például a pollenektől, baktériumokat is vissza tudja fogni, hogy ne kerüljenek beljebb (persze kis mértékben képes erre), illetve az orrváladékot is megtartja (az alapvető, normális határokon belül, nem betegség vagy túlzott orrfolyás esetén értendő), így nedves marad a nyálkahártya. Szóval alapvetően hasznos a funkció amit ellát.


Az orvos ismerősök sem javasolják a csipeszt, mert felsérti a nyálkahártyát, könnyebben elfertőződik, fájdalmas, plusz tele van kis apró hajszálerekkel, amik simán elpattanhatnak, és ez gondot okozhat nem csak az orrban, hanem az arcüregben, fülkürtben, ritka de súlyos esetben az agynál is. Tehát kitépkedni nem szabad. Ebben mindenki egyetértett.


Amit én szoktam, hogy orrszőrnyíróval csak a legszélén szedem le a szőrt, így félig megmarad, tehát valamennyire tudja az alapvető funkcióját ellátni

febr. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6 Akár agyhártyagyulladás is lehet belőle...

[link]

febr. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sehogy, hagyom úgy ahogy van. Rengeteg port fog fel. A kilógókból vágok le annyit hogy ne látszon szemből és kész. Azt utána a kutya se fogja kiszúrni, hogy neked épp mennyire szőrős az orrod. Egyébként meg akárkivel előfordulhat hogy tűlnő egy-egy szál az orrában és esetleg az messzebről is látszik. Biztos észreveszi majd és levágja.

Nem kell ehhez öngyújtóval szórakozni.

febr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!