Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet kezelni otthon?

Lehet kezelni otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves fiú vagyok. Az a problémám lenne, hogy amikor hátrahúzom a fitymát, akkor csak a makkról jön le, tovább nem megy, merev állapotban van, hogy még odáig se mindig tudom hátrahúzni. Nem tudom, hogy ez szűkület lenne vagy csak szimpla letapadás. Ezt házilag meg lehet valahogy oldani valamilyen krémmel például? Nem szívesen mennék orvoshoz.

Sok kérdést, illetve cikket olvastam már, de egyiknél sem találtam meg a választ. Reménykedem, hogy tudtok nekem segíteni. Igazából csak egy megerősítés kellene, hogy tényleg muszáj e orvoshoz fordulni.

Köszönöm előre is a segítő, diszkrét válaszokat.



márc. 16. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

A fitymának amúgy is csak a makkról kellene lejönnie, szóval nem értem teljesen mire gondolsz ezalatt. Viszont ha merev állapotban nem jön le teljesen, az vagy szűkület, vagy megrövidült fitymafék. Attól függ melyiket érzed feszülni. Ha alul az a kis húr feszül és az nemengedi, akkor a fék rövid, ha pedig azért nem jön le, mert túl szűk a lyuk amin kijönne, akkor szűk a fitymád. Mindkét esetben orvoshoz kell fordulni, nem érdemes semmilyen csoda házi praktikákkal kísérletezni, a farkadról van szó, kezeld fontos szervként és csak orvosokra bízd, ne magadra, többet árthatsz vele, ha csak kísérletezel.


Gyerekeknek szoktak felírni sokszor szűkülettel társuló gyulladás miatt szteroidos krémet, az leviszi a gyulladást, és ekkor talán úgy tűnhet, a kenőcstől tágult a fityma és hátrébb jön, de valójában azért jön hátrébb neki, mert levitte a gyulladást, ugyanis a szteroidos kenőcs nem véknyítja olyan durván a bőrt, hogy jelentős mértékű tágulást tudjon elérni. Lényegében a fitymát nem lehet tágítani különösen felnőtt korban, mert ha tágítani próbálod is, hegesedni fog, és aztán meg szűkebb lesz mint előtte volt.


Menj el egy vizsgálatra elsősorban, hogy egyáltalán tudd, hogy mi a baja. Megéri megcsináltatni, ha kell beavatkozás is hozzá, én 22 éves koromig halogattam, pedig nekem fullra be volt szűkülve és egyáltalán nem tudtam szexelni vele, amióta megcsináltattam, megváltozott az egész életem pozitív irányba, és csak 15 perces műtétet kellett kibírnom.

márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Enyhe fitymaszukulet. Ha a szexualis eletben nem akadalyoz, nem okoz fajdalmat, akkor nem muszaj vele orvoshoz menned. 🙃🙃
márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 a leírt dolgokból ez egyértelműen nem állapítható meg, az is lehet, hogy csak a fék nem engedi, látatlanban nem fogod tudni megmondani neki, hogy mi a baja pontosan. Rövid fék esetén egy hirtelen mozdulattól elszakadhat a fékje szex közben, nem a legkellemesebb dolog :D
márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Fel fogok keresni egy orvost mindenképpen, az a biztosabb. Kis önbizalom kellett :)
márc. 16. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ha a makkod alá le tudod húzni annyira, hogy meg tudd mosni alatta, akkor nincsen gond
márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!