Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Érdemes táplálék kiegészítőt...

Érdemes táplálék kiegészítőt szedjek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy pár hete kezdtem el edzeni teljesen a 0-ról heti 2 nap és megfordult a fejemben, hogy fehérjét, creatint szedjek. Viszont a személyi edzőm nem javasolja illetve egy jó pár ismerősöm akik edzenek szintúgy nem ajánlják. Miért illetve tényleg ne szedjek ilyeneket? Az étrendem változatos minden nap főtt ételt eszem ha ez segít valamit! :D Előre is köszönöm a válaszotok! :)

ápr. 22. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem a főtt étel a lényeg. Ahogyan egy kérdező esete is tanúsítja, lehet főtt ételnek gondolni fűszeres pizzát és az nem lesz egészséges hosszútávon. Persze lehet, hogy te jóra gondoltál változatosként és egyben többnyire növényi alapúként is. Utóbbi a lényeg - főleg vitaminok, fehérje, és rost miatt.


Csak egy érdekes körítés: amikor én egész napos buszutazásra mentem, akkor nem tudunk főtt ételt enni zöldséggel vagy sültkrumplit hidegen. Olyankor nálam turmix játszik, illetve lehet boltból gyorsan gyümölcsöt szerezni.

ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt a cél a lényeg, amit el szeretnél érni, bár mind a fogyásban, mind az izomépítés részéhez a fehérje bevitel az igen fontos. Van aki azt mondja hogy 1,3 g/ttkg kell, valaki 2g/ttkg-ra esküszik, de szerintem az 1,5 g/ttkg elegendő. Én legalábbis szépen fejlődtem ennyivel.


Nem kötelező a fehérjepor használata, az alapvetően akkor szükséges, amikor nincs meg a szükséges napi fehérjemennyiség amit be kellene vinned. Most ezt ne úgy értsd, hogy ha 1 vagy 2 nap a héten nincs meg, akkor kuka a heted, mert ez nem így van.


Kreatint szedhetsz, ártani nem fog, de kezdőként még nem gondolom, hogy szükséges, inkább majd akkor amikor már stagnálni kezd a fejlődés, akkor tud egy picit dobni az erőnléteden, de nem fogsz plusz 30 kilókkal dobálózni, ne úgy értsd.


Összegezve, ezek kiegészítők, tehát alapvetően a változatos táplálkozásra kell törekedni, és abból megpróbálni fedezni a szükséges tápanyagokat, vitaminokat, ásványi anyagokat.

ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!