Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miert mozog a herezacsko?

Miert mozog a herezacsko?

Figyelt kérdés
Normalis ?
2011. febr. 22. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
én is erre kiváncsi lennék nekem is mozog nagyon érdekes dolog de sztem ez normalis
2011. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 poiu ***** válasza:
Már hogy felhúzódik, aztán leenged?
2011. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem nekem igy mozod rajta a bor oldalra aztan vissza
2011. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hali!



Azért mozog, mert a hőmérsékletváltozás következtében tágul a heréket tartó (a herezacskó rugalmas vázát adó) hererázó izom (Musc. cremaster). A herék hőmérsékletét ez segíti nagyjából állandóra szabályozni, átlag kb. 34-34,5°C-ra. A herék uis a testen kívül vannak, ezért hívjuk azokat is a férfi KÜLSŐ nemi szervei részének.


Ha a herék "fáznak" a hererázó izom is "fázik", az izomszövetek összehúzódnak, a hererázó izom pedig felhúza a heréket. (Pl. hideg vízű medencében is hogy összemennek máá'... ) Ha pedig "melegük van", s magasabb a hőmérséklet a herékben, akkor a szövetek tágulnak így a zacsi leenged és lóg. (Pl. meleg vízű fürdőzést követően.)


** ** **

Előfordulhat ellentétes mozgás is, pl. önkielégítés/szex közben, amikor az elspriccelés előtt közvetlenül vmennyivel a herék felhúzódnak az ágyékcsatornáig mind2 oldalon. Ez azért történik így, mert a nemi szervekben feszültség jön létre a cerka "spannolásának" következtében, és az orgazmus kisülésekor az ondózsinórtól kezdve a prosztatán át a barlangos testekig végig minden ritmikusan gyorsan és erősen összehúzódik, majd lassítva (az adott ingerlöket tompulása következtében) lassan visszaenged, majd gyorsan megint össze, megint enged,... és újra, és újra, amíg az egész orgazmikus inger tart. Ebben az esetben a szexuális feszültség az, ami a hererázó izmokat is összefeszíti, emiatt húzódik fel annak ellenére, hogy a herék hőmérsékelete is az aktus idejére némiképp emelkedik.


========

A hererázó izom mozgását egy 1xű módon, a Cremaster-reflexxel le7 tesztelni:

Egy hideg tárgyat ha a combod belső felszínén a térdedtől az ágyékodig visszafelé lassan elhúzol, akkora hererázó izom elkezdi felfelé húzni a heréket, és a herezacskó némiképp összébb megy.



Remélem ki tudtam elégíteni mindenki kíváncsiságát.

Ha kérdése van vkinek, tegye fel bátran! Ha a témába vág, itt, ha nem akkor akár >>priviben is...


Üdv: EE

2011. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De oda-vissza mozog folyamatosan mondjuk 10 másodperc alatt ismétlődő ciklusban.
2015. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki kérdezte, nem hiszem. Én még nem voltam vele sehol, és megvagyok.
2017. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!