Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi az alsó határa az életveszé...

Mi az alsó határa az életveszélyesen magas pulzusszámnak?

Figyelt kérdés
Van egy visszatérő szívritmuszavarom, ami stressz+fizikai megterhelés egyidejűségekor lép fel, és persze a terheléses EKG-n nem sikerült "produkálnom" így az orvosok nem tudták megmondani mi lehet, de rendszeresen egyik pillanatról a másikra felugrik 170-200-ra, de a rekordom az 230 volt. Szerintetek ez mennyire veszélyes? A dokik azt mondták, ne foglalkozzak vele, mert csak a stressztől van, és nem szervprobléma. 24/F
2011. júl. 5. 21:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és percekig ver így, de közben meg nem keringeti rendesen a vérem, mert a csuklómon alig, vagy egyáltalán nem tudom tapintani ilyenkor a pulzusom, majd éppoly hirtelen, ahogy kezdődött ér véget, amikor kb. egy másodpercig kihagy, majd egy óriásit dobban, és utána viszonylag normális pulzussal folytatja.
2011. júl. 5. 21:25
 2/7 anonim ***** válasza:
Húha, szerintem ez azért már necces. A normális pulzus 72. Nekem modnuuk 80 és 90 között mozog rendszerint, én már ezt is sokallom.
2011. júl. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 200 még nem életveszélyes,de ez nagyon nem normális,ne hagyd magad lerázni!

Nem vagy pánikbeteg véletlenül? Amúgy a krízis az 300 és afölött

2011. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elsőnek üzenem,hogy a 80-90 közötti pulzus teljesen normális,a 72 csak egy iránymutató szám. 55-90ig nyugalmi állapotban teljesen normális,ha egyéb "panasz" nem társul hozzá.
2011. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

21:26-os vagyok

[link]

[link]

Olvasd el ezeket, hát ha van valami hasznos is.

2011. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
21:27-nek: Azt miből tudom, ha pánikbeteg vagyok? Szociális fóbiám az van. Azt sajna tudom.
2011. júl. 5. 22:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát néha még előfordul, úgyhogy még élek. :) Miért kérdezted amúgy?
2015. okt. 10. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!