Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Férfinak lehet mellrákja?

Férfinak lehet mellrákja?

Figyelt kérdés
Az egyik mellbimbóm (a baloldali) keményebb a másiknál és fáj is ha megnyomom... Mi lehet ez?
2011. aug. 25. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos lehet, de nem kell azonnal a legrosszabra gondolni, egy gyulladás sokkal valószínűbb. Az viszont egyértelmű, hogy orvosnak kell megmutatni, látatlanban neked senki nem tud diagnózist felállítani. Még mindig jobb feleslegesen menni, mint nem menni és meghalni.
2011. aug. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
lehet. Bár a múltkor volt ilyen kérdés, ugyanezt válaszoltam és hadd ne mondjam, mi minden voltam, de kitartok emellett, hogy lehet mellrák férfiaknál.
2011. aug. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Namostugye.


Rákos sejtek jóformán minden szövetben létrejöhetnek. Sőt, létre is jönnek, nap mint nap, mindannyiunkban, csak nagyon kis számban, és az egészséges immunrendszernél nem alakul ki belőlük tumor.


A nő mell és a férfi mell közti különbséget a tejet termelő mirigyek adják, meg persze a közé rakódó zsírszövet. A tejtermelő mirigyek voltaképp módosult izzadságmirigyek.


A férfi mellben is tehát számos olyan dolog van, ami begyulladhat (izzadságmirigyek, szőrtüszők) és ami sajnos rákos is lehet. (Ártalmatlan kötőszöveti cisztától rákig terjedően.)


Menj el orvoshoz, az a tuti, de pánikolnod nem kell, ez még bármi lehet, teljesen ártalmatlan dolog is!

2011. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Miért ne lehetne? Ráadásul sokkal nagyobb arányban halnak bele tudatlanságból, mert azt hiszik, hogy csak a nőknél fordul elő, és nem mennek orvoshoz időben.

Van mellük, lehet mellrákjuk is, nem számít, mekkora az a mell. A kis- és nagymellű nőknél sem a mell méretétől függ.

2011. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem 12 éves koromba volt ilyen hogy csomót éreztem az egyik mellbimbómban.De nem szóltam senkinek és nem is csináltam ügyet belőle.Azt önmagától elmúlt egy pár hónap múlva.És azóta se tapasztaltam semmit pedig eltelt közel 10 év.


Szóval sztem ez nem daganat vagy rák hanem a pubertáskori hormontermelés miatt felmerülő átmeneti probléma lehet.Ami önmagától elmúlik egy kis idő után.


Persze vigyázni kell az ilyen dolgokkal.Inkább nézesd meg azért hogy megnyugtasd magadat hogy nincs semmi gond.

2011. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Smartguy86 ***** válasza:

Nézz utána ennek: gynecomastia


Mivel csak az egyik mellbimbód alatt van ilyen elváltozás én arra tippelek, hogy hormonális eredetű a dolog. Mindenképp menj orvoshoz, és nézessétek meg a heréidet is, mert here eredetű is lehet ez (mivel ott is termelődik hormon).


Amire figyelni kell viszont: sok csirkehúst eszel? Főleg mellehúsát? Szedsz valami szteroid készítményt (testépítés)? Ugyanis ezek is okozhatnak ilyet, a csirkehús azért, mert a csirkéket növekedési hormonokkal kezelik az ipari méretű csirketenyésztésnek hála, a testépítő szteroidokat pedig nem kell részletezni.

2011. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a csirkének csak a mellehúsát eszem, de a csirke házi... és azt h érted h a heréket is megkell nézetni? lehet h hererákom van és azért olyan a bimbóm?
2011. aug. 25. 13:49
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem. Vélhetően nincs rákod, hanem a herékben termelődő hormonok szintje változtathatja a melled állapotát.
2011. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vagy hererákja is lehetne és ezért van a mellben az elváltozás. Olvass utána.
2011. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, de így bármi csak "lehet" és "talán". De azt próbáltam jelezni, hogy nem kell mindenről rögtön rákra gyanakodni, hanem le kell menni kivizsgálásra.
2011. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!