Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Merevedéskor szorító gyűrű a...

Merevedéskor szorító gyűrű a makk alatt. Mi a teendő? Hallottatok-e már ilyenről?

Figyelt kérdés
Nem hinném hogy fitymaszűkület, mert az előbőrt mind merev, mind nyugalmi helyzetben hátra tudom húzni. Az egyetlen probléma, a szorító gyűrű szerű képződmény, a makk alatt, 1-2 centivel. Nem a makkot szorítja, magát a hímvesszőt. Találkozott-e már valaki ilyennel, én már tűvé tettem a netet ezzel kapcs., de semmi siker, nem tudom mi lenne a megoldás. Abban bízok, hogy idővel, minél több használat után eltűnik ez a gyűrű szerű valami. 21/F
2011. okt. 15. 18:54
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%
Márpedig ez fitymaszűkület
2011. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
79%
Ez bizony szűkület, csak az enyhe kategóriába tartozik. Nekem is pontosan ugyanilyenem van. Mereven lehúzod a makk alá és nem is tudod továbbhúzni. Igaz?
2011. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
89%
Akkor már hárman vagyunk. Mereven én is a makk alá tudom húzni, csak ott szorít. Én is keresem a megoldást, de ez magától nagyon ritka esetekben múlik el. Nagyon kicsi műtéti beavatkozást igényel a dolog, de eddig amelyik orvossal beszéltem, mindegyik csak a körülmetélést ismerik...21. század...Ha ti találtok valami ésszerű megoldást akkor szóljatok légyszíves.
2011. okt. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
72%

Hali!



Egyet kell értsek előző hszólóval, ez nekem is ennyiből fitymaszűkületnek tűnik. A péniszen kialakuló, azon szorító gyűrűszerű (körkörös) képződmény jellegzetesen ennek megjelenésére utal, de hogy biztos lehess benne, -- le7 tűvé tetted a netet ezzel kapcs., csak vsz. nem a jó kérdést tetted fel, vagy nem akartad elfogadni, hogy ez a szitu,... -- íme pár fotó, amiről megvizsgál6od, hogy ezt kerested-e, ez a bajod, vagy sem?



==~=~=~=~=~=~==

| LINKTÁR :

==~=~=~=~=~=~==


1.) Az alábbi képek MINDEGYIKE fitymaszűkület ˙ /phimosis/.


A FITYMASZŰKÜLET LÉNYEGE (grafikusan ábrázolva):

========~========~========~========~========~========

>> [link]

>> [link]

>> [link]


KÉPEK:

~-~-~-~-~

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]

HEGES:

>> [link]


Fitymavégi bojtösszenövések:

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]



2.) A FITYMAFÉK ˙ /frenulum/:

==~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~==

>> [link]

>> [link]

Ha ez a húrszerű bőrképlet rövid, és hátrahúzáskor megfeszül, előbb-utóbb elszakad6 az aktus során, vele együtt pedig az alatta futó hajszálerecske is, amely ijesztően és bőségesen (ki)vérzik.



RÖVID FITYMAFÉK ˙ /frenulum breve/:

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Okozhatja akár a fitymaszűkületet is, amennyiben a körkörösen szorító bőrgyűrű szemmel lát6óan a fékből ágazik ki, ill. oda ágazik be,... akárcsak itt: )

>> [link]

>> [link]


Az alábbiak viszont CSAK ÖNMAGUKBAN rövid fitymafékek, SZŰKÜLET NÉLKÜL:

>> [link]

>> [link]



"Abban bízok, hogy idővel, minél több használat után eltűnik ez a gyűrű szerű valami. 21/F"

_ Van akinél igen, de ne ebben bízz! Erre vannak megoldási alternatívák, azonban az függ attól is, hogy a te szűkületed milyen, a fitymád anyaga milyen, meg hogy te magad is mennyire vagy elszánt a megoldást illetően, ill. lusta. Mert te azt a fitymát otthon kinyújtani csak akkor fogod, ha kellőképp elszánod rá magad, jó módszert használsz rá, és a fitymád is engedi! Kben nem. :-T



Üdv: EE

2011. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
56%
>... Akartam írni,...az első 3 hozzászólóval kell egyet értsek... S:-$
2011. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
97%
nabasszus nekem is ilyesmim van.
2011. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Pfu köszönöm EE, hogy írtál, a Te válaszodra vártam, be kell valljam, mert látom eléggé szívügyedként viseled a témát itt gyakori.hu-n.


Még1x mondom: mind normál, mind merev állapotban, gond nélkül tudom a fitymát le és fel húzni. Nincs semmi letapadva, szerintem a féknek sincs semmi baja, rendesen a makk mögé húzódik. Az én esetem kb. ez: [link]


Bár ennyire nem durva, ilyen mértékű méret elváltozás nincs mint a képen, ennek egy enyhébb fajtája, nem dagad meg a péniszem sehol.


Hogy mit vagyok hajlandó érte tenni? Én bármit, csak minél kevesebb bőr veszteséggel járjon, sok hozzászólásodat olvastam, és Te is hangsúlyoztad, hogy a teljes körülmetélés nem az egyetlen megoldás. Orvos nem vagyok, de számomra az lenne a legelképzelhetőbb, hogy ezt a gyűrű szerű valamit bemetszik ezáltal tágabb lesz.


A másik nagy dilemma, a párkapcsolat. Most ha minden igaz egy csodás lánnyal fogok összejönni, semmiképp nem szeretném elveszíteni, és bele gondolni is szörnyű, ha odáig jutunk, hogy használni kelljen a "fegyvert", mit fogok tenni.


Ja és a legnevetségesebb. Kisgyermek korban több orvos is látta (háziorvos, iskolaorvos) és egyikük se látta a műtétet szükségesnek, azt mondták idővel enyhül, eltűnik a probléma.

2011. okt. 16. 21:07
 8/42 A kérdező kommentje:
Találtam képet: kb. ilyen, bár ennél egy ici-picit jobban szorít: [link]
2011. okt. 16. 21:10
 9/42 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ugyanaz van velem mint veled. Nekem is ugyanez a problémám. És nekem is itt a barátnő. Én ma megyek be a Madarászba mivel még 18 éven aluli vagyok, remélem ott végre kapok valamilyen értelmes segítséget. Ha te is rábukkantál valami érdemlegesre akkor légyszíves írd le. Köszönöm :)
2011. okt. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Hát gyerekek, voltam urológusnál. Két verziót vázolt fel:


Első a gyűrű bemetszése, majd valami speckó módszerrel összevarrja. Ez nem jár bőr veszteséggel, "csak látszani fog hogy hozzá nyúltak késsel."


A második verziónak a körülmetélést ajánlotta fel, de nem teljes fitymát, hanem csak annak a felét, így nyugalma állapotban csak a makk felét takarná, ellenben a teljessel, ahol nem marad semmi.


Mindkét esetnél 2-3 hét nemi élettől eltiltást javasolt.


Egyelőre megpróbálom magamnak nagyon lightosan "tornáztatni, nyújtani", mert nekem inkább kellemetlen mint fájdalmas, és amúgy is félek a szikétől mint a tűztől. Ja és elmegyek több urológushoz, hátha azok tudnak valami más megoldást javasolni.


Ja amúgy még annyit, hogy a doki mondta ettől függetlenül lehet nemi életet élni, csak vigyázni kell nehogy berepedezzen a gyűrű környékén, mert akkor még szorosabbra fog összegyógyulni.

2011. okt. 18. 21:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!