Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az átlagnál alacsonyabb a...

Az átlagnál alacsonyabb a tesztoszteron hormon szintem (laborvizsgálat alapján, huszonéves fiú) hogyan/mivel növeljem?

Figyelt kérdés

10-28-as skálán (elvileg ezek között normális az érték)kb. 11-es és azt hiszem, hogy érzem, tudat alatt mások is érzékelik, sőt látszik is rajtam elég erősen..


Mozgás, sajnos nem sok van, stressz pedig annál több, de jelen helyzetben ezeken nem tudok változtatni..

Helyette szeretnék kipróbálni valami boltban kapható természetesnek mondott tesztoszterin fokozót!

Már ki is néztem egyet (ezt látom legjobbnak), ami (legalábbis reklám szerint) elég nagyot tudna dobni, akár +166%-ot is:

[link]


Amit várok tőle: szőrösödés, jobb hangulat, közérzet, erőnlét, jobb izommegtartás, kondíció, kisugárzás. :)


Ha mégsem ér semmit azon simán túlteszem magam, legalább megpróbáltam, de az nagyon nem lenne jó ha bekavarna az amúgy jó endokrin értékeimbe, egészségembe. Csak az ettől való félelem tart vissza.


Nem károsíthat valamit, csökkentheti le a saját termelést véglegesre stb.?

Szerintetek elfogyasszak egy dobozzal? (kb. 3 hónap)



2011. nov. 4. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség lenne drágán kétes dolgokat vásárolni, ami még veszélyes is lehet, ha az orvos is felírhat minőségi anyagokkal hormonpótlást. Ezt azonban megelőzik még vizsgálatok a vérvételen kívül is. A 10-28 skálát nem értem. Van valamilyen mértékegység is emellett?
2011. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Már voltam endokrinológus-szakorvosnál és vérvételen is! Tesztoszteron-szintemre ezt dobta a labor:

~11 nmol/l (normál érték 10-28)

Mint láthatod még éppen normál tartományon belül vagyok, ezért orvos nekem nem fog fölírni semmit, viszont domináns Alfahímnek sajnos közel nem nevezném magam, szőrzetem, izomzatom is elég gyér stb...


Ezért akarok próbálkozni valami nem káros és természetes teszto fokozóval!

2011. nov. 5. 16:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Menj el ezzel a lelettel andrológushoz. Egyáltalán nem biztos hogy nem írnak fel semmit, mert ez korodhoz képest valóban alacsony. Azt hiszem kell egy kontroll tesztoszteronszint mérés, és két módszerrel kell kizárni a prosztatadaganatot. Ezután jöhet a kúra, amit 3 hónap múlva konroll vérvétel követ. Olcsóbb és biztonságosabb megoldás. Az orvos megkérdezi majd a panaszaidat. Az interneten megtalálod az alacsony tesztoszteron tüneteit, ebből biztos van ami téged is érint. A kúra utáni helyreállításra is kell gondolni, erre valók a kontrollvizsgálatok.
2011. nov. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom: Ha ref. tartományon belül van, abban az esetben nem vagyok benne biztos hogy a doki nem küldene el..

Olcsóbbnak nem biztos hogy olcsóbb, mert elég messzi lakok a legközelebbi andrológiától. Igen, sajnos elég sok tünet illik rám.


"A kúra utáni helyreállításra is kell gondolni, erre valók a kontrollvizsgálatok."

Ezt hogy érted?

Amúgy ha csak "kész" tesztoszteront adagolnak intravénásan, attól a saját termelésem nemigen fog soha megnőni? Mindig kell majd járkálnom és adagolni?

2011. nov. 6. 11:36
 5/12 walholl ***** válasza:

Amit várok tőle: szőrösödés, jobb hangulat, közérzet, erőnlét, jobb izommegtartás, kondíció, kisugárzás. :)


Ezeknek a felét elfelejtheted. A szőrösödés pl. mellékhatás, nem jelentkezik mindenkinél. Izommegtartást és kondíciót konkrét életmódváltással tudsz elérni, tehát rendes étrend, edzés. A jó hír hogy ezzel a kisugárzás és az erőnlét is megváltozik emiatt persze várható a jobb hangulat.

Vannak természetes tesztoszteronszint növelők (NEM kokszról beszélünk), de ezek nem úgy működnek hogy beveszed és egy állattá válsz. Ezek csak a szabályozásban segítenek, általában idősebbek szedik. De a te esetedben ez nem valószínű hogy célrevezető lenne. Orvostól kérj tanácsot, hogy milyen kezelés jöhet szóba.

2011. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Ezek csak a szabályozásban segítenek, általában idősebbek szedik. De a te esetedben ez nem valószínű hogy célrevezető lenne. "

Jelen teszto. szintem szerintem egy 60+ évesével vetekszik kb. úgyhogy szvsz. lenne mit dobni rajta...


"Orvostól kérj tanácsot, hogy milyen kezelés jöhet szóba."

Milyen orvostól és mennyit várjak még?

Endokrinológusnál már voltam, arra az egy alkalomra is 3+ hónapot kellett várnom. :S

Mostmár tényleg szeretnék valamit kipróbálni, megpróbálni változtatni.

2011. nov. 6. 16:01
 7/12 walholl ***** válasza:

Hmh. Átérzem a problémád, megnéztem az egyik terméket:

FIGYELMEZTETÉS: Ha bármilyen gyógyszert szedsz, vagy bármilyen egészségügyi panaszod van, konzultálj az orvosoddal alkalmazás előtt! A terméket nem lehet szedni MAO-gátló gyógyszerekkel. Nem ajánlott alacsony vérnyomással vagy cukorbetegséggel küzdőknek, valamint 18 éven aluliaknak. Ha nem tolerálod a stimulánsokat, akkor kerüld el ezt a terméket, vagy ne vegyél be teljes adagot addig, amíg kevesebbel az érzékenységedet ki nem tapasztalod. A yohimbe adrenalin-szer stimuláns hatással rendelkezik, melybe beletartozhat idegesség, émelygés, hőhullámok, izzadás, pulzusszám emelkedés is.


Ennyi elvben a kizáró ok. Viszont, ha a lenti linket megnézed, regelsz és gyors rákérdezel, hogy a te gondoddal szedhetsz e ilyen készítményt, biztos tudnak rá válaszolni.

[link]

2011. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 walholl ***** válasza:
ui: Az összetételt azért valami dokinak megmutathatnád attól függetlenül.
2011. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy foglalkozol a problémámmal és utánaolvastál a dolognak!

Ha jelentkezik hasonló apróbb tünet valahogyan csak kibírom, szerintem a lényeg az, hogy ne okozzon maradandó vagy hosszútávú károsodást, saját teszto-termelés csökkenést stb.

Ha nem hatásos vagy ha van 1-2 kis kellemetlenebb mellékhatás max. leállok vele és elfelejtem.

Amúgy néztem a Testopump-ot is, de a Viridex XT leírása számomra meggyőzőbb: (elődjéről testépítő körökben elismerően nyilatkoztak)

[link]

2011. nov. 6. 17:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Én inkább az andrológiát keresném meg, először telefonon. Megkérdezném egy ottani nővért, hogy ki az aki a fiatal férfiak hormonproblémájának tudója? Feltéve hogy több andrológus is dolgozik ott. Ezután az orvosssal venném fel a kapcsolatot telefonon, mivel írtad hogy utaznod kell oda. Azt hogy milyen formában adjanak tesztoszteront (tablettát, gélt vagy injekciót) te is meghatározhatod. A ref. tartomány korfüggő is, a 11-es érték elég alacsony, különösen egy huszonévesnek. Hihetetlen mennyiségű információ van a neten, elég ha beírod a keresőbe hogy tesztoszteron, alacsony, illetve az andrológus szavakat. Az az endokrinológus nem javasolt semmit?


Ja! A TB támogatással harmadába, negyedébe kerülnek a gyógyszerek, és a kontrollvizsgálatok is ingyen vannak. Ha csak úgy belenyúlsz a hormonháztartásodba, akkor a kúra után mindhárom variáció előfordulhat, visszaáll a korábbira, de benne van a pakliban hogy megnő vagy lecsökken a tesztód. Tartósan viszont nem lehet ezeket szedni, mert akkor már garantáltan ártanak!

2011. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!