Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Olaszoknál, németeknél,...

Olaszoknál, németeknél, ausztráliába, ausztriába mennyire elterjed a körülmetélés? Amerikába fehéreknél mennyire elterejedt ez, mert sokszor valláshoz és szokásokhoz kötik? Itt mi a valóság? (Lennt)

Figyelt kérdés
Nem vagyok körülmetélés párti csak kíváncsi vagyok.USA-ba mi a valódi arány mert van aki 80%-ról írt egy itteni kérdésnél,míg a legtöbb helyen 50% alatti arányról olvastam és arról hogy ennek a száma csökken.MI a valóság itt és mi a valódi arány?
2012. aug. 18. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Én több helyen olvastam(és nem gyk-n),hogy 80% körüli az Amerikában körülmetéltek száma.A többi országot nemtudom
2012. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ksh utana nezhetsz ha enyire fontos
2012. aug. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én körülmetélési honlapon néztem körül és ott 50% alatti szám volt egy másiknál ami szintén ilyen honlap 56% volt USA-i adatok szerint,de más nemzetiségekre nem tértek ki.Nem igazán tudom hol lehetne ezt megnézni pontosan.Csak úgy érdekelne az egész mennyire is elterjedt.Meg egyáltalán honnan tudják ezeket az adatokat,nem hinném,hogy az orvosi kartonokba mindenhol feltünetnék ezt.
2012. aug. 18. 17:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Usaban nagy üzlet mert fizeti az állam bár már egyre többen vannak ellene. Eredetileg a puritánok találták ki a fiúk maszturbálása ellen.
2012. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy a teljes férfi népesség arányában nézed, vagy csak a most születetteket veszed számításba. Ha a teljes népességet nézed, akkor olasz - 10 % alatt, német 15 - 20 %, Ausztrália 70 %, Ausztria 10 %, USA 80 % és nem a valláshoz, hanem sokkal inkább a hagyományhoz kötődik. Az USA-ban az utóbbi időben valóban csökken, Európában (pl. Németországban) pedig növekedik az arány. Az angolszász országokban sokkal elterjedtebb, mint a latin nyelvű területeken.
2012. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Németországban miért növekszik ? Voltam naturista strandon és tényleg volt több körülmetélt német kisgyerek is.
2012. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És ha USA-ban kihagyjuk,meg a többi országban az őslakosokat(muszlim és zsidókat és csak a fehér lakosságra vetítjük ki a kérdés kört akkor mi a helyzet)

akkor mi a helyzet,mert a feketéknél,őslakosoknál terjed a körülmetélés el valójában,mert nem volt tisztálkodási lehetőségük ill. olyan tisztálkodási lehetőségük mint ma.De valahol olvastam hogy USA-ba is valójában a 50-60-as években volt ez elterejedt és egyre csökken.

2012. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
engem is az érdekelne valójában hogy a fehérek között mennyire elterjedt ez,mert annyi féle verziót és számot lehetet olvasni erről.
2012. aug. 28. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!