Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van? (lent...

Fitymaszűkületem van? (lent több infó)

Figyelt kérdés

Amikor lankatt állapotban van akkor simán hátra tudom húzni de mikor merev akkor csak pont hogy a makkom aljáig tudom de eléggé fáj és tovább nem is tudom húzni hogy kisimuljon a bőr. Recskázáskor ezért egyáltalán nem is huzom lejebb a bőrt hanem ranta hagyom a makkon.

Szerintetek akkor szükületem lehet?

Milyen orvoshoz kell mennem? Korház vagy háziorvos

De az a baj hogy háziorvoshoz nagyon nem akarnák elmenni mert egy hölgy az orvosom meg az aszisztense is.

És ugy eltudok menni hogy a szüleim nem tudnak róla szóval nem kell nekik aláírni valamit vagy beleeggyezniük mert nagyon nekik sem akarom elmondani.

A helyesírást ne nézzétek mert mobilrol írok.

Előre is köszi a válszokat

17/F

U.i. de ugye nem kell körülmetélni?

Nem lehetséges hogy szikével kicsit belevágjanak vagy valami ilyesmi?



2012. aug. 18. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Hali!


ez nekem ennyiből fitymaszűkületnek tűnik. A péniszen kialakuló, azon szorító gyűrűszerű (körkörös) képződmény jellegzetesen ennek megjelenésére utal, de hogy biztos lehess benne, -- le7tővé tetted a netet ezzel kapcs., csak vsz. nem a jó kérdést tetted fel, vagy nem akartad elfogadni, hogy ez a szitu,... -- íme pár fotó, amiről megvizsgál6od, hogy ezt kerested-e, ez a bajod, vagy sem?


==~=~=~=~=~=~==

| LINKTÁR :

==~=~=~=~=~=~==


1.) Az alábbi képek MINDEGYIKE fitymaszűkület ˙ /phimosis/.


A FITYMASZŰKÜLET LÉNYEGE (grafikusan ábrázolva):

======~======~======~======~======~======

[link]


képek:

[link]


[link]


heges:

[link]



fitymavégi bojtösszenövések:


[link]


[link]


2.) A FITYMAFÉK ˙ /frenulum/:

==~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~==

[link]


Ha ez a húrszerű bőrképlet rövid, és hátrahúzáskor megfeszül, előbb-utóbb elszakad6 az aktus során, vele együtt pedig az alatta futó hajszálerecske is, amely ijesztően és bőségesen (ki)vérzik.


RÖVID FITYMAFÉK ˙ /frenulum breve/:

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Okozhatja akár a fitymaszűkületet is, amennyiben a körkörösen szorító bőrgyűrű szemmel lát6óan a fékből ágazik ki, ill. oda ágazik be,... akárcsak itt: )


[link]


Az alábbiak viszont CSAK ÖNMAGUKBAN rövid fitymafékek, SZŰKÜLET NÉLKÜL


[link]


[link]


mivel ennyi alternatíva van, gépen keresztül még én (orvos létemre) sem tudom megmondani, hogy pontosan mi lehet a gondod.


13 éves korig szoktuk ajánlani, hogy meleg vízben ülve "puhítsák" meg és úgy próbálják hátra húzni (vagy kamillás borogatás)

de 17 évesen valószínű, hogy ez már nem segít.

ezért keress fel mihamarabb egy urológust (ha egyből körülmetéléssel jön, akkor menj el egy másikhoz. sajnos van, akinek ez a "mániája)

de egy orvos fog adni szakszerű segítséget!!

27N

2012. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
31%

Látom népszerűek a publikációim, ide is be lettek másolva, csak egyetlen helyen nem látom ott, hogy ez tőlem származik az infó! Más tollával ékeskedni pedig tudjuk milyen, ugye!? S:-s


Jó, a segótő szándék értékelendő, de azért igazán megemlít7tél vna, ha már tőlem koppintasz, kedves előző, 27/N!


'

×÷×÷×÷×÷×÷×÷×÷×÷×÷×÷×÷×÷×÷×÷×

@ KÉRDEZŐ:


A kamillás fürdő, ill. a fürdés közbeni nyújtó gyakorlatok végzése mindenkinél másként eredményes, uis minden ember különbözik, ahogy senkinek nem egyezik a pénisze a másikéval, így a fitymák szűkülete sem egyforma, ahogy a fitymabőr minősége, rugalmassága sem. Ált. a serdülőkor elejéig szokták az orvosok javasolni a fent említett módszereket, azonban ezek eredményessége az imént említett feltételektől inkább függ, mint az életkortól.


Hogy most neked pontosan mi bajod lenne, ezt csakis vizsgálatot követően le7 megmondani, amit urológus végez, oda nem kell beutaló, és a háziorvos is kihagy6ó.


Jelen leírás alapján hajlok arra, h. azt mondjam, h. ez rövid fitymafék, vizsgálat hiányában, látatlanul viszont ezt 1értelműen kijelenteni felelőtlenség lenne. Ha ez meg rövid fék lenne, azon semmilyen nyújtás nem segít, ott azt műteni kell majd. De hogy most ptosan m. bajod is le7, segítségképpen ott vannak neked az általam korábban már egy másik topikban összegyűjtött képek, és infók, -- amit az első hszóló is belinkelt, s bemásolt, miközben elfelejtett forrásként megemlíteni engem-- de ha ennyiből te még nem jönnél rá, nem vagy biztos, h. melyik, vagy bármi kérdésed merülne fel ill. további segítség kellene, >>priviben bárki számára LR7ő vagyok. :-)


Üdv: EE

2012. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!