Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Káros-e az egészségre a...

St. Jimmy kérdése:

Káros-e az egészségre a maszturbáció? . Normális válaszokat.

Figyelt kérdés

2012. aug. 31. 21:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Idióta banda! Mi az, hogy káros? Mitől lenne az? Egészséges emberek, elsősorban kamaszok teljesen természetes igénye, hogy a hormonháztartását rendben tartsa. Nyilván sokkal izgalmasabb és érdekesebb ezt partnerrel művelni, de ahhoz előbb meg kell találni, ami nem egyszerű. A nemi vágy elfojtása előbb utóbb következményekkel jár. Kezdve a korai magömléstől akár neadjisten a kéjgyilkosságig. A maszturbálás, ha okosan műveled, segít megismerni a saját testedet, kontrollálni a szerveid működését és amellett általában kellemes is. A függőségről: Enni is kell, enni is jó, de ha zabálás függő leszel elhízol. Ettől még az táplálkozás nem lesz rossz, és természetes igény. Hogy isten mit miért teremtett, arról mostanában olvashattunk/láthattunk eleget, hogy "szent" emberek tömkelege miként éli meg meg elfojtott vágyait fiatalkorú gyerekekkel, egymással, stb. Ne foglalkozz senkivel, elégítsd ki nyugodtan magad, de ne feledd ez a szexuális életed első lépcsője, innen a megfelelő időben majd tovább lépsz a leendő partnereddel. Én is így kezdtem, aztán lett jópár barátnőm, most már feleségem van, két szép gyermekem és NAGYON JÓL MŰKÖDŐ házaséletem. Hajrá :-)
2012. szept. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Senki Márk ***** válasza:

Ennyi sok ész után kénytelen vagyok én is írni másr valamit...

Katólikus válasz? A Biblában nem emlékszem az "...És mondá Istan: Ne maszturbálj, mert jaj lészen néked és leszármazottaidnak heted íziglen." A Biblia csak azt emeli ki, hogy ne pazarold a magod. (De Bibliai forrásokat szíves olvasok válasznak.)

Keleti HKO-s szemlélet? Valóban fogy az ember energiája több szempontból is... Fizikai munkavégzés, az a karizomzat azért kipiheni magát idővel. Valóban belekavar a mirigyfolyadék áramlási rendszerébe, de mint olyan, ez is regenenerálódik, újratermelődik, amennyire én ezt tudom. (Tudtammal legfeljebb qi fogy ilyenkor, és nem sheng.)

Modern orvostudományi szemlélet? Senki orvos nem bizonyította még, hogy fiziológiai vagy pszichológiai szemopntból káros lenne.

Énszerintem maga az önkielégítés nem káros. (Ezt vagy elfogadja valaki, vagy nem, nem vagyok hittérítő.)

Az viszont már más kérdés, hogy miért és magához képest mennyiszer csinálja a delikvens.

Lehet, hogy csak hedonista, és élvezi a pillanatot, lehet, hogy nem mer odamenni egy csajhoz sem, és csak ez maradt neki... Ellenben ez már egy másik kérdés.


Még egy gondolat...

Ma már megtűrt, de még nem elfogadott dolog Európában, ez kultúrális kérdés.

Így masztizni, főleg sokat nem normális dolog, mivel nem ez a felvállalt szokásos dolog.

Ellenben olyannyira természetes, hogy még a kutya is felugrik a lábadra, és elkezdi.... no de értitek.

Itt nekem nem egy EMBER által írt Biblia lesz a mérvadó, hanem a természet. :-)

(EMBER által írt: a Biblia szerint is pusztán diktálta Isten...)

2012. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ostoba baromság amit ez az ütődött savame írt. Kár, hogy itt nem lehet durvábban szidni, mert megtenném. Te meg kérdező a legnyugodtabb lelkiismerettel használd csak a farkadat. Jót tesz.
2016. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!