Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért fáj a fejem állandóan?...

Miért fáj a fejem állandóan? Lent a körülmény.

Figyelt kérdés

Suliba járok, pc-s suliba, kb. 5-6 órát monitor előtt ülök. (lcd) Buszozok 2 órát per nap, emelett mászkálok városban. Szóval kell információval birkóznia az agyamnak.

Reggel 3/4 ötkor kelek, változóan fekszek le, 9-éjfél között.


Sokszor fáj a fejem, ha iszok kávét ha nem. Legutóbbi mért vérnyomás 138/70 ami elvileg jó. Meleg helyen hamarabb előjön, ma ezt tapasztaltam. Ha csak ülök nem mozgok nem ásítozok,ha elindulok, akár hidegben akár melegben rögtön ásítozok, egy darabig.

A fejem halántéknál és/vagy homloknál valamint néha oldalt fáj.


Kb. mi lehet a probléma?

Elkezdtem magnéziumot szedni, amit nagyjából érzek.


2012. dec. 21. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 138-as vérnyomást gondolom nyugalmi állapotban mérted. Ha sétálsz, lehet, hogy 160-ra felmegy, na ettől aztán fájhat a fejed. Ez a vérnyomás kezdődő hypertonia, kérj beutalót kardiológiára.


Másrészt, iszol eleget? Napi legalább 2,5 l szénsavmentes vizet?


Illetve lehet, hogy nem érzed, de ha fáradt vagy, attól is fájhat fejed..


Ja és még valami, szemproblémától is fájhat, menj el szemészetre.


Hát a te esetedben kb ennyi.

2012. dec. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy hozzáteszem, hogy én itthon 135/70 örüli vérnyomásokat mértem mindig, de folyton fájt a fejem. Kaptam 24 órás vérnyomásmérőt, lépcsőzés után 190/110-et mért!
2012. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs még egy betegség, aminek annyi oka lehetne, mint a fejfájásnak! Stressz, szemészeti probléma, váll- és nyakizmok feszessége, rossz megvilágítás, vibrálás, sok számítógépezés, kialvatlanság, agydaganat, vérnyomás, füldugulás... És még nincs vége.

(Nekem volt, hogy majd megőrültem a fejfájástól, a falat lekapartam volna kínomban, és ahogy a fülemet kimosták, egy perc alatt elmúlt!)

2012. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, hát ez a vérnyomás az lehetséges. 195 magas vagyok, kb. 75 kiló, 21/F. Nem sokat mozgok, csak amennyit suliba járáskor. Most szünet van, fogok menni túrázgatni.

Lcd monitor előtt szoktam gépezni, és nem bújok bele a monitorba. Inni összesen kb. 2 liter van meg. Szemprobléma alatt mit kell érteni? Ma reggel is mondom kialszom magam, 10 óra alvás, erre ahogy felkeltem máris elkezdte. Nagyon gyanús hogy a vérnyomással van valami.

2012. dec. 22. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Szemprobléma alatt kétféle dolgot lehet érteni: olyan szemproblémát, amit már észrevettél, meg olyat, amit nem, és pont a fejfájás figyelmeztet rá. Szemorvosi vizsgálat pár évenként amúgy is ajánlatos.
2012. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!