Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Viszkető apró vörös hólyag...

Viszkető apró vörös hólyag szerű (szerintem kíütések)?

Figyelt kérdés
16 éves szűz srác vagyok, és egyik napról a másik elkezdett viszketni a herezacskóm melletti terület(alábam felső része). Először csak bal oldalt aztán már mind két oldalon. Van amikor egyáltalán nem viszket, de van amikor borzasztóan és amikor megvakarom akkor elkezd nedvesedni. Majd 1 nap múlva sebes lesz. Később megint meg újjul és ez így megy már egy ideje. Fogalamam sincs mi ez és hogy hogyan lehetne eltűntetni? Már már eléggé ki vagyok tőle és így nem i nagyon merek csajozni! A bőr terület ahhol vannak a kíütésemi ott vörös színű a bőröm. Remélem lesz rá magyarázat.
2009. aug. 31. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Interneten számos "az orvos válaszol" rovat létezik, ahol szakképzett orvosok tudnak választ adni a kérdésedre. Lehet egyszerű allergia (pl megizzadtál a melegben, emiatt kiütéseid keletkeztek, vagy tusfürdő, tisztálkodó szerre való bőrallergia), de lehet valamilyen fertőzés (pl gombás fertőzés). A kiütésed leírása egyébként hasonlít az ekcémához, vagy akár a napallergiához is, utóbbi viszont nem valószínű ezen a területen. Kipróbálhatod rá egyébként a hintőport ami gyulladáscsökkentő, vagy a fenistil-t, ami hűsít és csökkenti az irritációt, esetleg a körömvirágkrémet (ez gyógyszertárban pár száz forintért beszerezhető ha nincs otthon), azonban ha nem múlik a tünet, mindenképp keresd fel a háziorvost, aki továbbküld bőrgyógyászhoz, vagy a megfelelő szakorvoshoz.
2009. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A körömvirág krémet már kipróbáltam, de nem jött be. A többit nem. Még annyi van ha fűrdés előtt megvakarom akkor ha bemegyek a vízbe elkezd csípni, égni elég erősen de aztán ha minedütt érte víz akkor emúlik.
2009. aug. 31. 21:04
 3/6 A kérdező kommentje:
most például alíg látszik, de ha megvakarom a területet akkor érzem a viszketést.
2009. aug. 31. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Allergiának tűnik a leírtak alapján, ami lehet pl.mosószertől vagy egyszerűen az alsónemű anyagától.Próbálj meg tiszta pamutot hordani úgy, hogy egy darabig csak sima vízben mosod ki, mosószer és öblítő nélkül.
2009. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, parázok elmondani a szüleimnek:S

akkor mit tegyek?:S

2009. szept. 1. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért egy bőrgyógyászt keress fel, ha eddig nem volt ilyen, és semmi nem változott mostanában.

Használj boxeralsót.

2009. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!