Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Olyan problémával fordulok...

Amiz kérdése:

Olyan problémával fordulok felétek, hogy a kisfiam 4 éves lesz, és sajnos nem tudjuk a kis fütyijét hátrahúzni. Csak a hegyét lehet neki egy picit. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Talán fitymaszűkülete van.
2013. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Fitymaszűkülete van. Nem ártana orvoshoz fordulni.

[link]

2013. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nincs rá valami krém?
2013. márc. 17. 21:19
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem olyan probléma, ami krémmel kezelhető. Forduljatok gyermekorvoshoz.
2013. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm
2013. márc. 17. 22:50
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Minél előbb! Nehogy komolyabb baj legyen belőle. Okozhat húgyúti fertőzést, vagy mivel nem lehet rendesen tisztítani begyulladhat.
2013. márc. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Keressetek olyan dokit, aki megoldja anélkül, hogy az egész fitymát lecsapná. Persze az egyszerűbb, így könnyen megoldják ám, hogy rábeszélik az ijedt szülőket, hogy "a biztos megoldás" majd mennyi sok előnnyel is jár majd.... de ez persze nagyrészt KAMU.

Nekem pici koromban ez volt, meggyőzték a szüleimet, én meg most felnőttként csak a hátrányát látom, akkor még nem lehetett látni, hogy az a heg milyen lesz pár év után :(

2013. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog lehet:

- Letapadás

- Fitymaszűkület


Mindkettő problémás, de mindkettő olyan, hogy kisgyermekkorban természetes. Gyakorlatilag majdnem minden fiú úgy születik meg, hogy a fitymája hozzá van tapadva a makkhoz, ezt manapság „menő” dolog „amilyen gyorsan csak lehet” kezelni, pedig az az esetek túlnyomó részében a gyermek 5-7 éves koráig magától föloldódik. Ha a krapek játszik is a kukacával, valószínűleg előbb történik meg, mint utóbb.


A fitymaszűkület meg... alapból a fityma nem tág. Inkább úgy fogalmaznék, hogy az a fitymaszűkület, ha a szokványosnál szűkebb egy részen (tessék az útszűkület kifejezésre gondolni). Ha szimplán szűk az még nem jelenti azt, hogy baj van vele.


Az, hogy 4 éves már a kölyök, az valóban ad egy kis aggodalomra okot, és érdemes elmenni vele egy normális orvoshoz aki legalább meg tudja szépen mondani, mi is a pontos probléma. Beavatkozni a diagnózis után lehet, ha azonnal el akarná kezdeni tépkedni a gyerek fütyijét hogy hátrajöjjön a bőr, akkor minimum bunkó, de leginkább nem tartja be a szabályokat.


Ti is meg tudjátok azért szerintem mondani, hogy valószínűleg mi lehet a gond. Látszik, amikor hátra próbáljátok húzni (vagy ha előrefele kinyújtani), hogy mi okozza a visszahúzhatatlanságot. Ha mobilis a fityma, a nyílás nincs egy rögzített helyen, stb. akkor nincs (vagy nem jelentős mértékű) a letapadás. Ha nem mobilis a fityma, hátrahúzás közben inkább úgy néz ki, mintha egyben lenne a makkal, akkor inkább letapadás a gond.


Mióta próbáljátok neki hátrahúzni egyébként?

2013. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező!

A kisfiad kukackája valahogy így néz ki?

>> [link]


Üdv: EE


˙

***

PS: Az előző #8-as hozzászóló kérdését, amit a feltett a kommentje végén, szíveskedj megválaszolni, mert fontos lenne rá a válasz! :-o

Én még annyit tennék hozzá kérdésként, hogy védőnő és gyermekorvos mikor vizsgálta utoljára a problémát -- ha vizsgálta egyáltalán?

2013. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia.én 12 éves fiú vagyok. És nekem is kb 5 éves koromba ez volt a helyzet hogy a fitymát nem tudtuk hátrahúzni.Ekkora aminek most már örülök is hogy anyukám elvitt egy orvoshoz és "szerencsére" csak le volt tapadva a fityma. Ha jól emlékszem valami olyasmi volt hogy bementünk a doktorhoz meg vizsgálta a kukimat. és mondta hogy le van tapadva nem emlékszem hogy ott rögtön elválasztották vagy vissza kellet menni de arra már igen hogy egy olló szerű valamivel de nem volt éles alé nyúlt a fityma és a mak közé és szépen leválasztotta nem emlékszem már arra sem hogy volt e érzéstelenítés de ott még nem fájt annyira. De amikor jöttünk haza az autóval piszkosul fájt erre nagyon emlékszem. Otthon fürdésnél be kellet kenni valamilyen krémmel. Emlékszem hogy elmondták hogy ezt meg kell meg értettem és hát meg csináltam azóta is mosom rendszeresen és semmi problémám nincs vele. csak a lényeg hogy ne hanyagoljátok el. És ez egy jó dolog hogy észrevettétek mert szoktam itt olvasgatni aki kamasz és még mindig le van tapadva mert az anyukája nem foglalkozott vele. 12/f
2013. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!