Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A lent leirtak alapján, ez...

A lent leirtak alapján, ez heresérv lehet?

Figyelt kérdés
Egy 24 éves fiatalember vagyok. Pontosan nem tudom, hogy születésemtől kezdve, vagy esetleg idővel lett, de amióta emlékszek(ez kb 10. életévem körül), a bal herém 2x-3x nagyobb a jobb-nál, egy kisebb tojás méretű, a jobb pedig jóval kisebb. Eddig nem is nagyon foglalkoztam vele, amig a mai napom mesélte egyik isemrősöm hogy régen heresérve volt, és kérdeztem, hogy az mi... mert sose hallottam még ilyenről. És mondta, hogy szintén a balheréje tojásnagyságú volt, és mütötték is..stb. Ekkor felmerült bennem, hogy talán nekem is ez lehet a bajom?! Soha nem éreztem semilyen fájdalmat vele kapcsolatban, szóval nem tudom. Orvoshoz nem szivesen mennék, csak ha nagyon muszály, nem igazán szeretem mutogatni másoknak. Ha valaki tud valami hasznos információt, annak nagyon megköszönöm.
2013. dec. 12. 15:27
 1/1 anonim ***** válasza:

A te ismerősöd nagyon nem ismeri ezeket a dolgokat.A here

sérv nem azt jelenti,hogy a here a beteg !! Ez egy népies megfogalmazás ,a köztudatban így terjedt el .Here sérvnél

jobb,vagy bal oldalon a hasfal szakad ki,és ha nagy a repedés ,a bél lecsúszik a zacsiba .Ezért látszik nagynak a zacsi akkor .A herék nem egy forma nagyok,akár nagyobb eltérés is lehet köztük .Herét víszér betegséggel szoktak műteni,de ez annak is a súlyosabb változata már.

Here víszerességnél a legtöbb esetben az elzáródott vénát műtik a hasfalon keresztül,a herék közelében sem járnak .

2013. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!