Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hova forduljak vagy mit tegyek?

Hova forduljak vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nekem olyan problémám lenne, hogy amikor merev állapotban hátra szeretném húzni a fitymámat, akkor a makk alatt körülbelül 1-2 cm-re megakad és ilyen felgyűrődött valami lesz körülötte, nem tudom minek nevezik ezt és ha továb szeretném húzni, akkor fájdalmat okoz. Van, amikor vissza szeretném húzni, akkor pedig nem mindig sikerül, mert a fityma felgyűrődik és nem megy rá a makkra normálisan. Nagyon rossz, mert így az óvszert sem tudom felhelyezni normálisan, mert megakad abban a felgyűrődött részben. Kérlek, segítsetek hova fordulhatnék.

2014. jún. 20. 09:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ezt elfelejtettem, 19 éves vagyok.
2014. jún. 20. 09:53
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Látszik, hogy igyekeztél leirni a gondodat de én akkor sem értem.
2014. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Egy kicsit tényleg zavaros a kérdésed, de ez vagy rövid fitymafék vagy fitymaszűkület. Bár ha a makkod mögül néha nehéz visszahúzni a fitymát, akkor talán az utóbbi.

Vigyázz, mert ez akár parafimózishoz is vezethet!

Urológushoz kelleme fordulnod!

2014. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hű...hát megpróbálom akkor mégegyszer. Nyugalmi állapotban teljesen jól hátra tudom húzni a bőrt a makkon. Amikor viszont merev állapotban szeretném hátrahúzni, akkor egy idő után, amikor hátrahúzódott, akkor a makk alatti részen 1-2 cm-rel megakad a bőr és ha tovább szeretném húzni, akkor fáj már. Azt írták sok helyen, hogy az a normális, ha teljesen hátra tudja valaki húzni a bőrt, anélkül, hogy az elakadna. És amint írtam az óvszert sem tudom normálisan felhúzni, sőt semennyire sem mivel a makk végétől tovább nem tudom legörgetni, mert elakad abban a felgyűrődött részben, ha pedig erőltetem, akkor fáj, bepirosodik stb.
2014. jún. 20. 10:19
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Ha alul a vékony bőr feszül ilyenkor (ami a makkodat is lefelé húzhatja), akkor a féked rövid. De ha a fitymád bőre feszül inkább, akkor fitymaszűkület is lehet.

Mindkettőt kezelni kellene, szóval ismét csak azt mondom, hogy nézesd meg orvossal!

2014. jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, alul feszül inkább a bőr. Köszönöm a választ. Csak kicsit félek, mert olvastam erről a körülmetélésről és sokak szerint veszélyes meg olvastam olyanról, hogy elrontották a csávónak és nagyon undorító lett a végére neki, meg hogy a makk befehéredik tőle, foltos lesz, fertőzésveszély nagyobb lesz stb. De mindenképpen elmegyek urológushoz inkább, mert nem kockáztatok.
2014. jún. 20. 10:27
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

A foltosságot,fehéredést, csökkent érzékenységet egy Lichen Sclerosus nevű betegség okozza és nem a körülmetélés.

De ha csak a féked rövid, akkor amúgy is csak azt fogják műteni!

2014. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Látom te nagyon értesz hozzá, végre egyszer kaptam egy normális választ egy normális embertől ezen az oldalon, hihetetlen. Mégegyszer köszönöm.
2014. jún. 20. 10:48
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is volt fitymaszűkületem kis koromban, de nem volt olyan vészes. Ahogy nagyobb lettem próbálgattam mindig hátrahúzni és nekem is fájt és feszült a bőr rajta. Minden nap fürdéskor egy kicsit feljebb feljebb húztam. Ez kb eltartott 1-2 évig és most minden rendben pláne, hogy gyakran edzésben van. Most már úgy felugrik hogy csoda.

A bőr képes tágulni, csak idő és türelem kérdése. Viszont azt nem ajánlom, hogy felrántsd, mert akkor berepedhet és akkor a hegesedés miatt még szűkebb lesz. Ez függ attól is hogy mennyire szűk az a szűkület, de a doki ezt meg tudja mondani. Menj el urológushoz az megmondja, ha normális és nem akar mindenképp műteni, mert hát találkoztam ilyennel is.

2014. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
mivel a makkod mögé tudod húzni a fitymát így tuti nem kell metélni(ha ezt javasolná az orvos mond meg hogy ebbe nem egyezel bele),ezt ne is enged,de jobb lenne ha orvos is látna és megnézned,elsietni meg nem kell a döntést.
2014. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!