Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Csomó a herében. Vajon mi lehet?

Csomó a herében. Vajon mi lehet?

Figyelt kérdés
Két napja kezdett fájni a bal herém és egy kicsi borsónyi dudort éreztem felül a mellékherénél de az nem a mellékherén van hanem a herén. Fojamatos tompa fájdalmat érzek. Holnap megyek urológushoz. A kérdésem az lenne hogy ez lehet -e rák? Vagy esetleg visszér? Vagy valami jóindulatú kinövés?

2014. szept. 18. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

E tünetek mellé hány éves vagy ? A doki ha rád néz az már gyanít valamit,de a mi válaszunk még ezzel is nehezited .

Most már bírjál ki 1 napot,és többet fogsz tudni .

2014. szept. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

kösz a választ :)

Elfelejtettem írni 16 éves vagyok.

2014. szept. 18. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Barmi mas lehet mint a rak


en is tok raparaztam,es semmi bajom se volt.


nyugi:)

2014. szept. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amíg nem mész el dokihoz (amit ne halogass !!!) ,tudsz interneten is informálódni orvostól . Ahogy én is beleolvastam ,a problémád nem egyedi : [link] .

pl : 17 éves fiú vagyok, azzal a kérdéssel fordulnék az oldalhoz, hogy 1-2 napja a mellékherém mellett egy kisebb csomót, illetve kitüremkedést vettem észre, összemértem a másik mellékherével, de ott az sokkal kisebb volt. Ha finoman megnyomom, akkor kellemetlen fájdalmat érzek, de amúgy nem fáj. Olvastam a hererákról és herebetegségekről, de nem nagyon egyeznek a tünetek, csak annyi a panaszom, hogy ott van egy kis csomó, ami nyomásra fájdalmat okoz.


A hererák – több más daganattípustól eltérően – valóban elsősorban a fiatal férfiak betegsége, ezért fontos, hogy odafigyel önmagára, az önvizsgálatra. Ugyanakkor összességében kicsi a valószínűsége annak, hogy a most észlelt csomó hererák lenne, nagyobb az esélye, hogy egy olyan anatómiai elváltozás, amit eddig nem vett észre. Viszont orvosi vizsgálat nélkül természetesen ebben sem lehet megnyugodni.


A fentiek nyomán kérdésére csak ugyanazt válaszolhatjuk, mint megannyi hasonló kérdésre (ezeket alább találja belinkelve): látatlanban, egy e-mail alapján nem mondható felelősséggel semmi egy elváltozásról, hiszen annak hátterében számtalan tényező állhat, egy teljesen normális anatómiai jellemzőtől az ártalmatlan elváltozásokon keresztül egy kezdődő vagy már kialakult betegségig.


Az Ön által észlelt csomó mibenlétére csak úgy deríthet fényt, ha elmegy egy orvosi vizsgálatra a háziorvosához, illetve az urológiára, ahol egy rutin vizsgálatot követően remélhetőleg megnyugtató választ kap, illetve ha van valamilyen betegséggyanú, akkor ott segíthetnek azt orvosolni.

2014. szept. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!