Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Inkontinenciának számít, ha...

Inkontinenciának számít, ha frissen, pisilés után - de akkor is csak néha - hirtelen/nagy mozdulatoktól becsepeg pár csepp?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, de már kb. általános iskolás koromban is megvolt ez a "jelenség". Ha mondjuk pisilnem kell, akkor simán tudom tartani, amíg a WC-hez elérek. Tehát bepisilni soha nem szoktam. Viszont ha kiengedtem, akkor utána elég sokszor van olyan, hogy miután elraktam a farkincámat és megyek tovább tenni a dolgaimat, ha egy nagyobb mozdulatot teszek /leguggolok, lehajolok, leülök, felállok, sétálok, futok, stb./, akkor megindul pár csepp... Nem feltétlen mindig, de sokszor előfordul. Ugyanakkor az is érdekes, hogy a pisilés után kb. negyed-/fél órával elmúlik. Tehát akkor már nem lesz olyan érzésem /és ekkor már valóban nem is történik meg a "baleset"/, hogy egy nagyobb mozdulatsortól kicsöpögne a maradékpár csepp.


Viszont mindez KIZÁRÓLAG pisilás után van, egyébként nem jellemző. Kell ennek tulajdonítanom valami jelentőséget? Ha igen, a háziorvosnak panaszoljam el és ő majd ad beutalót, ahová kell? Vagy nem olyan komoly probléma ez? Köszönöm előre a válaszokat!


30/F


2014. szept. 27. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy vele egyedül, több ismerősömnek is van ilyen, mivel már kibeszéltem velük ezt az irritáló jelenséget. Elég idegesítő tud lenni, főleg ha iskolában első és második óra közti szünetben történik, és egész nap el kell viselni azt a kényelmetlen érzést. Szóval átérzem, és szerintem mindenki jár így, ha nem üríti ki rendesen.


18f

2014. szept. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De az a fura, hogy én normálisan kipisálom magam és utána mégis jön ez a jelenség... Olyan, mintha pisilés után hirtelen legyengülnének a vizelettartó izmok vagy nem is tudom. :S De mindez tart kb. 15-30 percig. Ha pisiltem, utána kb. ennyi ideig próbálok minél kevesebbet mozogni...
2014. szept. 27. 22:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a vizelet maradéka folyik ki ilyenkor, ami a húgycsőben maradt vizelés után? Mert ez másokkal is megesik néha.
2014. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ez mindenkinél így van. Igazság szerint pisilés után várni kéne még két-három percet, aztán újból kinyomkodni még azt pár csepp maradékot, ami valószínűleg a hólyagból kivezető csőben megmarad, aztán elpakolni. Néha - otthon - meg is csinálom, de egyébként az embernek ilyenre nincs lehetősége, meg alkalma. Na, innen ered a Fábrynak az "elől sáfrányos hátul vonalkódos" szövege a férfiak gatyájáról. Szal másoknál is ez van, legfeljebb nem beszélnek róla. Ha zavar, dolgod végeztével betehetsz egy db papírt oda, aztán tíz perc múlva kidobod onnét, legalább nem a ruhádba megy, ennyi...
2014. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. :) Nem sietek a pisiléssel ezentúl. :D
2014. szept. 28. 17:37
 6/10 A kérdező kommentje:
Bár az azért fura, hogy velem ellentétben mások erről tudták, hogy ez természetes/normális? Csak mert hogy nem beszél róla a többség. Én egyáltalán nem éreztem annak... Igaz, én se beszéltem róla évekig senkinek, de én elég erősen gyanakodtam, hogy nem inkontinenciám van-e...
2014. szept. 28. 17:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó csepp mindig a gatyában landol .
2014. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Erről valóban nem sokan beszélnek. Nekem is szokott egy-egy csepp jönni vizelés után.

Néha azt csinálom hogy megrázom, néha azt, hogy a fitymám hátrahúzom, majd előre, hátra, előre. Vagy csak simán vécépapírral megtörlöm a húgycsőnyílás bejáratánál. Mindig kerül a papírra csepp.


24/f

2014. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megtörölni én is meg szoktam.
2014. szept. 29. 21:00
 10/10 anonim válasza:
Nálam is fent áll ez a jelenség, amikor múltkor voltam az urológusnál említettem neki a probélmát azt mondta semmi komoly használjak betétet. Nekem bevált nagyon kényelmes érzés egész nap viselhető és nem kell aggódni az becseppenő vizelet miatt.
2016. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!