Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Műtéti meddővé tétel? Miért...

Műtéti meddővé tétel? Miért akarja? Egyáltalán megteheti?

Figyelt kérdés

A barátommal hat éve élek együtt. A szerelmi és a szexuális életünkkel nincsen gond. Anyagi problémáink nincsenek, mindkettőnknek van állása. Autónk, lakásunk is megoldott. Ő nem szeretne gyereket én viszont igen. Nyomós indokot még nem mondott, hogy miért nem akarja. Emiatt sokszor veszekedünk. Az utolsó kijelentésén viszont nagyon megijedtem. Azt mondta, hogy elkötteti magát ha nem fejezem be a könyörgést. Volt urológusnál vizsgálaton. A műtét ugyan még nem történt meg.


Nagyon szeretem a pasimat, jó ember és nem értem miért csinálja ezt. Miért kerüli a gyerek témát?


Hogyan tudnám megközelíteni ezt a témát pasimnál, hogy jól süljön el? Egyáltalán joga van, hogy kérjen művi meddővé tételt?


A másik ami aggaszt, hogy én a szüléshez ideális korban vagyok amíg én öregszem neki meg szinte mindegy, hogy mikor nemz.


N/28



2014. okt. 17. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem akar gyereket, akkor miért nyaggatod? Vagy bele törődsz, vagy keresel magadnak másik pasit.

Nem minden férfi van oda a gyerekekért. Akarata ellen teherbe esni viszont nagy szemétség.

2014. okt. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt vele kellene beszélned.

Nem akarok indiszkrét lenni de a gyerek-kérdés legtöbb párkapcsolatban szakító/váló ok

2014. okt. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szamo77db ***** válasza:
59%
Bár én találkoztam volna ilyen hölggyel, mint te! Nekem nincs gyerekem és nagyon boldoggá tudna tenni vagy kettő. Persze én már idős vagyok ehhez, felelőtlenség lenne részemről.
2014. okt. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
hát szerintem harapd le a farkát és akkot ötülhet mert nem lesz gyereke
2014. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem olyan könnyű ám meddővé tétetni magát.Főleg mostani népesség fogyás miatt.Kérelmezni kell ezt nyomós indokkal,mivel neki egy utója sincs ,nem is fogják engedélyezni .Külföldön magán uton megteheti,ha megfizeti .

Itt nálunk nem gondolom ,hogy valamelyik orvos is ezt megkockáztatná .

2014. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Eddig az volt a törvény, hogy 18 évét betöltött, cselekvőképes személy kérelmezheti a művi meddővé tételét gyerekszámtól függetlenül. Azonban ezt nemrég módosították, és jelenleg csak akkor végezhető el, ha a személy elmúlt 40 éves, vagy már 3 gyereke van.
2014. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordítva van a helyzet, bár a párom azt mondta, ő akkor is boldog lenne velem, ha nem lesz gyerekünk. Nagyon rossz lehet, hogy ennyire mást akartok, tényleg sajnálom, mert amúgy a leírásod alapján egy nagyon kedves pár lehettek. Lehet, hogy a párod meg fogja gondolni magát később, de erre semmilyen garancia nincs. Ha úgy érzed, hogy vele vagy igazán boldog, akkor én a helyedben kivárnék. Anélkül, hogy szóba hoznám a témát, mert a férfiagyban ez (és még pár ilyen necces téma, pl. esküvő, összeköltözés) valamiért zsarolásként csapódik le, és erre rosszul reagálnak. Hülyeségeket beszélnek, szörnyen viselkednek, tán még meg is ütnek. Sajnos elég széles skálán mozognak egy feldühödött, sértett férfi megnyilvánulásai és ez a legintelligensebb, legnormálisabb férfiakra is igaz. Ha nincs türelmed kivárni, az is teljesen érthető, csak akkor a magad érdekében válassz egy másikat, aki ezen a téren is veled van. Mindemellett fenntartom, hogy ez a saját tapasztalataimon alapszik, ti ismered az életeteket a legjobban. Kívánom szívből, hogy adjon Isten elég erőt, kitartást és bölcsességet a téma megbeszélésére, és maradjatok együtt boldogságban!
2015. júl. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!