Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi az oka hogy műtét után...

Mi az oka hogy műtét után feldagadt a herém?

Figyelt kérdés
Visszérrel műtöttek és a műtét után a bal herém kb. 2x-esére dagadt. Az orvos azt mondta hogy menjek haza jegeljem hogy a folyadék kimenjen belőle. De nem történt semmi. Mi az oka hogy fel van dagadva és mi a megoldás?
2010. jan. 25. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem egyből fog lelappadni, de ha két napig semmi lappadás jelezd az orvosodnak.
2010. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hali!

Az a műtött heréd, vagy a jobb?

Üdv: EE

2010. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez a műtött bal herém.
2010. jan. 25. 17:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Sztem a duzzanat az oka. Nem tudom, hogy az ondózsinórodat a szeméremdomb-ágyék szakaszon kihúzva műtötték-e meg, vagy pedig bemetszést ejtettek a herezacskódon. (Utóbbit sejtem, de ezt csak te tudod megerősíteni/megcáfolni!)

Ha így van, akkor... (miután invazív (dúrva) beavatkozás utóhatása a gyulladás és a duzzanat...(=poszttraumás utóhatások) ...így elképzelhető, hogy mivel a heréket a zacskóban rögzítő, elmozdulásukat megakadályozó ún. "hererázó izom" (Musculus cremaster) erezete, szerkezete is kárt szenvedett, így a visszér mellett természetesen az is begyulladt. Ezen felül a herék burkai közt valamennyi folyadék alapból megtalál6ó, melynek mennyiségét a hereburkok folyadékkiválasztó és visszaszívó rendszere szabályoz. Az invazív beavatkozás hatására e rendszernek a háztartása is felborult, ezért alakult ki nálad nagy valószínűséggel MŰTÉT UTÁNI VÍZSÉRV

(posztoperatív hidrokele). Mivel ebben nekem sajnos semmi tapasztalatom sincs, csak annyi, amennyit a spanom múlt szerdai műtétje kapcsán a kórtermi társától megtudtam, így azt sajnos nem tudom megmondani, hogy ez meddig lesz így, azonban ijesztgetni nem akarlak alaptalanul.


Ha van műtéti heg, OXYCORT spray-vel (VK = vényköteles), TETRAN ill. Körömvirág kenőccsel kend, ezen felül jegeld. Ugyanis ha a gyulladás következtében fellépő hőmérséklet-növekedés a jegeléssel megállítod, és visszafordítod, a szövetek hamarosan megnyugodnak, hideg hatására összehúzódnak, és kinyomják a szövetekből a fölösleges folyadékot. Ezért jegeld! :-O

Ha nem javul, akkor vissza kell menned a dokidhoz, aki műtött téged, és konzultálnod kellene vele. :-(


Most hogy vagy?

Ja, am. mondanál egy életkort?


Üdv: EE

2010. jan. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hello!


Most 21 vagyok és ez a műtét 14 éves koromban volt és az óta ilyen. Eddig bátorságom sem volt visszamenni mert attól féltem majd kiveszik. A műtéti eljárás szerintem az első volt amit említettél, amikor kihúzzák az eret. Onnan gondolom mert műtét közben a doki azt mondta hogy kicsit fájni fog mert húzni fogja az eret. Nem altatásban műtöttek csak helyi érzéstelenítés volt. Kicsit utána jártam már és lehet hogy herevízgyülem az oka. Műtét után hazaküldtek és azt mondták jegeljem és elmúlik. Azt is tettem de nem volt semmi változás. Amúgy nem fáj, nyomásra sem fáj minden rendben az az egy panaszom hogy kb. 2X akkora mint a jobb.

2010. jan. 28. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Hogy is kezdjem...?

Könyökölve vakarom az állkapcsomat és jobbra-balra imbolygatom a fejem, miközben olvasom, hogy 7 évet vártál, míg kialakult egy hatalmas herevízsérved, (hydrokele) ahelyett, hogy azonnal, vagy 2 hét/1 hónap után visszamentél volna az orvosodhoz vizitre.

Az a baj, hogy mindenki sunnyog, ha baj van, pedig minél tovább vár vki a megoldással, minél később veszi rá magát, hogy szembenézzen a bajával, (ha kell, akkor ismét,) annál rosszabb rosszabb lesz a helyzet, és mindez két dolog miatt.

1.) Saját bátortalanságod,...

2.) Egy ostoba, beképzelt sztereotípia (negatív előítélet miatti kényszerképzet) miatt, aminek semmi alapja sincsen.

Ráadásul a két dolog összefügg.

Honnan veszed, hogyha azonnal nem kell kivenni, később sem kell majd? (Amúgy meg nem kell kivenni, mert ez mindössze egy fájdalommentes hidrokele, amit most már műteni kell... sztem.)

Tegyük fel, ez hererák lenne. Minden rákos daganat esetén hangsúlyozzák a MEGELŐZÉST, és a KORAI FELISMERÉST!!! Ha ez most az lenne, lehet, hogy a sunnyogásod miatt áttétek keletkeztek volna, emiatt, nemcsakhogy ki kéne venni mindkettőt, de lehet hogy halálos beteg lennél!!! És mindez miért?? Csak azért, mert gyáva voltál és féltél visszamenni az orvoshoz. >:-I



Ne érts félre, Pajti! :-( Nem baxogatni akarlak! De szeretném, ha átéreznéd a súlyát annak, hogy milyen következményekkel járhat az, ha valaki sunnyog. És ezzel nem vagy egyedül, mert nemcsak te nem mersz lépni, ha intim probléma lép fel... sokan mások sem.



HALLGASS RÁM, PAJTÁS!!!

Menj vissza az urológus szakorvoshoz, a legutolsó műtét zárójelentését pedig vidd magaddal! Gyűrd le a félelmedet, és mondd meg az orvosnak, hogy 7 éve ilyen. Ha rákérdezne, hogy eddig miért nem léptél, nyugodtan bevallhatod neki a bátortalanságodat (meglásd, nagy kő fog leesni a szívedről, ha ezt be mered vallani és fel mered vállalni!!!), ill. hogy nem okozott problémát és azt hitted elmúlik.

Sztem műteni kell, és az orvos egy bemetszést fog ejteni a herezacskódon, majd a hererázó izmon, végül a herédet határoló külső hereburkon (tunica vaginalis testis) -- amely rétegek lemezei között nagy mennyiségű sárgás színű folyadék gyülemlett fel, -- hogy lecsapolja a folyadékot, majd bezárja és lefedi. Levágni nem fogja. :-D



Ha még kérdésed van, tedd fel bátran! (Ha glod itt, ha glod, priviben.) De sztem jövő hétfőn az első dolgod tudod ugye, mi lesz!? >;-)

És nem kell félni, Pajtás! Csak bátran! ;-)


Üdv: EE

2010. jan. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Helló!


Köszönöm a bátorítás!! Utólag már én is rájöttem hogy nagyon hülye voltam hogy eddig vártam. Azt hittem csak én vagyok egyedül ezzel a problémával tudom hogy nem. De most már elhatároztam hogy lépni fogok! Sajnos rossz kép alakult ki bennem az egésszel kapcsolatban... Mindig csak arra gondoltam hogy milyen kellemetlen és fájdalmas volt a műtét és utána a lábadozás hogy mozogni alig tudtam és nem akartam megint átélni. De rá kellett jönnöm hogy lépni kell és ezt részben neked köszönhetem! Jó volt rákoppintottál a fejemre!:) Köszönöm a felvilágosítást a műtéti eljárásról! Miközben olvastam azon kaptam magam hogy összerándulok mint valami nyárfalevél de ami muszáj az muszáj. Visszamegyek az orvoshoz a zárójelentéssel. Még 1X köszönök mindent aztán még írok mik a fejlemények:)


Üdv!

2010. febr. 2. 00:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit, Pajtás! :-D

Ha ezzel sikerül magad rávenned, hogy egyszer és mindenkorra megoldd a bajodat, akkor megérte csépelnem a szavakat itt, meg "felkalapálni" Téged. :-D


Ha akarsz dumálni, belsőleg bizonytalan vagy, és lelki segítség kell, MSN-en tudunk beszélni, bátran keress meg! :-)


Üdv: EE

2010. febr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!