Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A mutálás után megint ki fog...

A mutálás után megint ki fog tisztulni a hangom?

Figyelt kérdés

Jó hangom volt 14 éves koromig, szépen énekeltem, énekkar meg minden, és már egy éve borzalmasan mutálok és szörnyű mert fel le ugrál és berezeg meg minden. Mikor fog elmúlni a mutálás? Mikor tisztul ki a hangom (ha egyáltalán ki fog)


Köszi


2010. jan. 30. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Valakinek olyan lesz a hangja örökre és nem tisztul ki soha.. például nekem is elég érdekes.. nagyon utálom is, most húsz vagyok, esélytelen, hogy tiszta és szép hangom legyen.. se nem mély, se nem magas.. undorító :D
2010. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
akinek ilyen hangja marad az elmehet a motörhead-be énekelni :P
2010. jan. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem erőlteted a hangszálaidat, vigyázol rá, nem játszadozol a fejhangoddal, akkor szerintem legfeljebb egy-másfél év múlva biztosan beáll.

Ha eleve nem volt rekedtes a hangod, képzett volt, akkor szerintem utána is lehet kellemes, letisztult. Bár fene tudja, majd alakul. :)


[Ismerek egy népdalénekes fiút, ő nagyon odafigyelt, és most újra énekel, nagyon jól!]

2010. jan. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy kicsit vékonyabb lett:-(((
2010. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Hali!


Jól sejtem? 15 lehetsz most?

Milyen hangszíned van? Énekkarban mely szólamot énekelted?


Ha az vigasztal, én is ugyanezt éltem át serdülőkoromban, annyi különbséggel, hogy az én hangom túl erős orgánuma miatt nem kerültem kórusba, ennek ellenére szépen énekeltem. Miséken is rendszeresen ministráltam, énekeltem, imádtam énekelni...felemelő érzés volt.

Aztán lemutáltam. Elkezdett megcsuklani a hangom, kiváltképp a magasabb hangokon és sokszor rekedtnek éreztem a hangomat, magamat meg így kellemetlenül. Énektanárnőim azt mondták: ne erőltessem, majd ha elérem a megfelelő életkort, amire befejeződik a serdülés, addigra letisztul majd!

Nem, ill. nehezen bírtam ki, hogy ne erőltessem a hangomat. Ekkor inkább már átugrottam torokhangról hirtelen falzett-hangra (férfi magas, úm. "fejhang"-ra), amivel bevallom, röhejesnek tűntem magam előtt elsősorban, de végülis, úgy úgy éreztem,... (ÉN!!! SZEMÉLY SZERINT, TEHÁT EZ NEM BIZTOS, HOGY RÁD IS IGAZ LENNE...!!!) ...hogy így talán könnyebben kibírom, úm. "átvegetálom" ezt az időszakot.

Most erős basszushangom van, azzal erősítem városunk egyik kórusát, amelynek egyik mezzója édesanyám, s amelynek karnagya az egyébként szopránszóló nővérem. Ők invitáltak, és (a magam módján) ugyanolyan szépen, tisztán képes vagyok énekelni a lemutált "új" hangommal, mint gyerekkoromban, igaz, az a hang már elvészett, már csak kazetták őrzik, amelyeket nem merek visszahallgatni, mert csak pirulnék, míg felkel a nap... :D


Ne aggódj... :)

Ha vége a serdülésnek, kialakul a végleges orgánumod. Csak addigis (paradox ugyan, de) LÉGY TÜRELEMMEL!

Tudom, nehéz,... te is oly türelmetlen vagy, mint én voltam annó,... de még1xis, ne aggódj, mert nem örökre leszel ilyen, éppen ezért fel a fejjel! :)

2010. febr. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen a bíztatást! Én is alig bírom ki:(

Köszi!!

2010. febr. 4. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Nem csodálom...

Amúgy nincs mit! :) Csak a hozzászólásom elején feltett kérdéseimre nem válaszoltál még...


05:24-es

2010. febr. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!