Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fájhat ettől a herém?

Fájhat ettől a herém?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tegnap "kifogytam" az alsógatyákból, így egy régebbi boxert kellett felvennem, amit már eléggé kinőttem, így szoros volt... aztán pár óra után napközben elkezdett fájni a bal herém, vagyis inkább úgy az ágyékom táján... aztán később amikor hazaértem, és levetettem, akkor tudtam már pontosan h a bal herém fáj... aztán másnap (ma) még mindig fáj ha hozzáérek.


2012 augusztusában műtöttek here vízsérvre (a jobb herém felén volt) de teljesen még így sem múlt el a sérv, bár ez nem is igen zavar. Aztán rá egy évre meg kb ugyan ez volt mint most, pár napig fájt, érzékeny volt, aztán furábbnak is tűnt egy kicsit, mert úgy láttam mintha felduzzadtak volna az erek a herémben (olyan volt mint egy összekuszálódott érhalmaz) meg is ilyedtem, elmentem dokihoz, leellenőrizte, ultrahang stb. aztán mondta h csak egy enyhe herevisszér és nem szükséges műteni...

Az ezt követő évben meg néha néha előfordult, hogy olyan nagyon tompa fájó (bár inkább kellemetlen) érzést éreztem, főleg azután ha nehezet emeltem, vagy edzeni jrátam... aztán abba hagytam az edzést pár hónapra, és amikor újra edzeni mentem, akkor jó volt, de pár hónap edzés után megint néha előfordult olyan tompább, enyhe fájdalom...


Szerintetek ez mitől van? Valószínűleg a herevisszértől? Lehet a szoros alsógatya és a visszér miatt?


Mi lehet a megoldás erre a problémára? Ha megműtetem a hereviszért akkor javul majd a helyzet? Azért vagyok kicsi szkeptikus, mert a here vízsérvemet is megműtettem és mégsem múlt el teljesen, ugyanúgy ott van az "extra víz".



2015. jan. 30. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A visszér kiatt. Bár a szoros boxer sem tett jot
2015. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az emelésnél, sportnál jelentkező fájdalom inkább a herevisszértől lehet.

Ha most szoros volt az alsónadrágod, ami nyomta a herédet, akkor az is okozhatta a fájdalmat, hiszen a szorítástól romlik a heréd vérellátása! Máskor csak olyan nadrágot vegyél fel, ami nem szorít!

Ha továbbra is lesznek fájdalmaid, a biztonság kedvéért nézesd meg újra! A herevisszeret amúgy sem árt ellenőriztetni néha!

2015. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen de ez mennyire normális? (Mármint az hogy enyhe viszérnél ilyen fájdalmak előfordulnak) Vagy mi ilyenkor a tehendő? Az orvos szerint akkor nem volt szükséges a műtét, és mostanra meg már enyhült is, mert már nincsenek úgy felduzzadva ott az erek stb. szóval ha akkor nem volt szükséges a műtét akkor gondolom most sem lesz..


Igazából több mint valószínű hogy pár nap és elmúlik a fájdalom, és ha nem edzek akkor semmi probléma nem lesz vele... csak az a baj hogy azért szeretnék edzeni, izmosodni, de így nem igazán lehet...

2015. jan. 30. 18:20
 4/4 A kérdező kommentje:
igen már ki is dobtam azokat az alsógatyákat... és igen el fogok menni még orvoshoz.. mégiscsak sokkal jobban érzem magam egy ultrahang után, ha tudom h nincs semmi komoly baj
2015. jan. 30. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!