Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lichen sclerosus Tényleg csak...

Lichen sclerosus Tényleg csak a körülmetélés segíthet? Ha nem milyen lehetőségek vannak. Ha igen hol végzik el profin? . Co2 lézeres technológia?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 4. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Hali!


Szeretném, ha mindenekelőtt megnyugodnál, majd megválaszolnád, a következőket:

1.) Hány éves vagy?

2.) Fitymád milyen hosszú? Rövidebb/hosszabb, mint a makkod vége? Vége rojtos/sima/vmely oldalán vastagabb?

3.) Fitymád hátramegy? Ha igen, meddig?

4.) Fékeddel minden rendben?

5.) Mit tapasztaltál, magadon? Milyen tüneteid, elváltozásaid vannak?

6.) Mióta vetted magadon ezt észre?

7.) Hogy derült ez ki hogy ez "Lichen sclerosus et atrophicus penis" betegség? Magadtól jöttél rá, vagy...

8.) ...Orvos mondta-e? Ha voltál orvosnál, milyen szakorvos vizsgálta? (Bőrgyógyász, bőr- és nemibeteg-gyógyász, urológus, andrológus...?)

9.) A cirkumcíziót valaki javasolta, vagy te olvastál utána?

10.) Eddig milyen lépéseket tettél a helyzet megoldása érdekében.



Amire kérnélek:

_ Válaszadáskor ahol nem zárt kérdést (igen/nem) tettem fel, ott kerüld az egyszavas válaszokat! Csak úgy lehet vmennyire megérteni vmit, ha részletesen leírod, mi van!?

_ Megfelelően tagold szét válaszaidat. (írásjelek, új sor...)

_Nyugodj meg, segítünk! ;-)



Áldott húsvétot!

Üdv: EE

2010. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

35 eves vagyok.

Kb fel eve kezdodott 1 hasgorcsos idoszak.Akkor gyomormergezesre gondoltam hisz idegen orszagban eltem.

Kesobb bejott a szeklet utani (kozbeni)kukibol valo trutyi cseppek.Szintelen szagtalan eloszor csuszos kesobb ragados zsele szeru anyag.

Majd vegul ez a feher gyuru a fej utan ,kissebb kis foltal melette.

Meg nem veszes de uzemkesz allapotban mar a feher reszen olyan feszes mintha 1 cernat kotottem volna ra.(0,5mm)szelessegben.siman hatrajon meg nincs gond nem reped be nem verzik egyenlore meg nem veszes de nem is akarom megvarni mig olyan lesz.

Statuszt a Maria utcai STD centerben allitottak fel.Teljes kenet mintat vettek.A doktorno szerint korulmeteles a legjobb es leggyorsabb eljaras.De mivel nagyon vegyes velemenyeket hallottam eloszor probalok alternativ megoldasokat.1 fajta szteroidos krem kurarol irnal Amerikai lapok.Persze veszelyes is lehet a sok szteroid tehat controll alatt alkalmazhato.De meg mindig baratsagossabb mint a szike. Cortison Clobetasol propionate.

Ha mindenaron mutet akkor inkabb a lezerest valasztanam a heggek meg a gyogyulas miatt.De ez mar az utolso esetben johet csak.

2010. ápr. 4. 18:46
 3/14 A kérdező kommentje:

ja a lepesek.Voltam 3x sima borgyogyasznal.Adott receptet 1 patikai kenocsre ami 3 osszetevobol allt.Nem emlekszem mik voltak ,de az egyik 1 gyulladas csokkento hatasu a masik 1 erossen zsiros szaradas megelozo hatasu a 3. passz azt nem tudom.

Nem segitett sajnos.

2010. ápr. 4. 18:50
 4/14 A kérdező kommentje:

Koszi a segitseget.Sokszor olvasom a hozzaszolasaidat.Nem tudom doki vagy e vagy sem ,de nem kell esku ahoz ,hogy onzetlenul segitsen az ember.


KOSZI MEG 1x

2010. ápr. 4. 18:53
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

Igazán nincs mit! :-) Kár, hogy vannak, akik ezt nem így gondolják... (oO)...

Nem, nem vagyok doki, viszont hozzád hasonlóan sok tanácstalan ember él e földön, akik csak vki, talán a TE figyelmedre éheznek, mert kérdéseik vannak, de azt nem tehetik fel senkinek, így lelkileg összeomlanak, mások meg őket kiröhögik.

Tudod... úgy vagyok ezzel, ha már valamit Isten a kezembe adott (szakmai) tudást, akkor azt használjam úgy, ahogy azt lehetőségem van használni. Igaz, ahol vki segíteni próbál, ott előbb-utóbb megjelennek a farizeusok (irigyek) is... és akkor jönnek az erőteljesen bíráló kritikák, rosszmájú beszólások, leminősítések, becsmérlések olyanoktól, akik építőlegesen hozzászólni nem tudnak, talán irigységből, talán ismeretlenségből, ennek ellenére azért csak beszólnak: IGEN! BÁNTSUK AZT, AKI SEGÍTENE A MÁSIKON! Szégyen, de ma itt tart Magyarország.

Egyesektől még azt is megkapom egyesektől, hogy perverz vagyok, csak mert vállalom indiszkrét kérdésemet, s rákérdezek olyan dolgokra is, amikről ők nem is gták volna hogy fontos le7, maga a kérdés jellege miatt azonban ezen beszólogatók a saját tájékozatlanságukból, figyelmetlenségükből adódóan félreértik az indítékokat, és a segítő szándékot. Miért nem tudnak ezek 1xűen csak hallgatni?. :-(

Akkor meg ha ezt a konfliktust elkerülvén arra kérem a Kérdezőt, folytassuk priviben, akkor meg jönnek azzal, hogy okulni akarnak, ide írjak! Ezek után, mégis miért?

_ Hogy újabban beszólások kereszttűzébe kerüljek?

_ 10 emberből vajon hányban szólal meg vajon a lelkiismeret?

_ Hányan figyelnek manapság oda bárkire is a fiatalok és lassan a középkorúak?

_ Kikben lakozik még egy kis figyelmesség?


A keresztkérdéseket segítős szándékkal teszem fel, de az dühít, hogy le7 az ember akármilyen segítőkész bárkivel, ha mindig jönnek a rosszmájú beszólogatók, akik ugyan hasznosat nem tesznek a társadalom számára, kritizálni azonban nem kis elánnal képesek azt, aki legalább tesz vmit vki(k)ért, aki erre rászorul. >:-@

_ Kiben van annyi kíváncsiság, hogy végigolvassa a kérdést lega 2-3x, hogy meg is értse azt, ami a szavak mögött van elrejtve, mielőtt becsmérlő minősítést ír?

Az kritizáljon, aki legalább próbálkozik építőlegesen hatni társaira! Annak van joga, másnak NINCS! >:-(



Nnah, akkor térjük át a te témádra!

****** ****** ****** ****** ******

Semmi épkézláb kézzelfogható EGYSÉGES infót nem találtam, csak számos képet ill. kböző helyekről infótöredékeket. Ezeket összegeztem alább némi nyersfordítás és újraértelmezés után:


>>>>>

Ami a betegségedet illeti, te keltetted fel a figyelmemet arra, hogy van ilyen is. Utánakerestem és a kevés infó között, amit a neten kiböngésztem, találtam egy derm-atlaszt is, amiben túlzottan sokféle kórképet találtam erről és még számos más kórképről. Így látatlanban elég nehéz dolgom van, ha segíteni akarok neked. És azt remélem tudod, hogy reprezentatív diagnózist én nem fogok tudni mondani neked, csak véleményt, tippet vagy tanácsot!?



Ami infót sikerült erről a betegségről kiderítenem, hogy...

_ Ez egy idült (krónikus) gyulladásos, nem fertőző bőr-, azonban nagy vszséggel autoimmun betegség, amelyet a bőr sorvadása és fehér plakkok jelenléte jellemez.

_ Életkorra és nemre való tekintet nélkül bárkin és bárhol kialakulhat.

_ Érdekesség, hogy a nők mintegy 5-7x gyakrabban érintettek, mint a férfiak, az angolszászokban gyakoribbak az ilyen jellegű elváltozások. (FFIAK 1:5-7 NŐK arányban)


ELŐFORDULÁSI HELYÜK:

A nemi szerveken kb. 4-5-ször gyakrabban alakul ki, mint a bőrfelszín más területén, nőkben a külső nemi szerv rosszindulatú daganataiban kóroki szerepet játszhat.

__ EXTRAGENITALISAN (nemi szerveken kívül) akár a mellkason, a hát bőrén és a végtagokon is megjelen7.

__ GENITALISAN (nemi szerveken és környékén):

_____ A NŐKNÉL: a szeméremajkak (vulva), a csikló (clitoris) fitymáját, és perianalis (a végbélnyílás körüli) régiókat érinti, míg...

_____ A FÉRFIAKNÁL: főleg a fityma bőrén és makk nyálkahártya felszínén fordul6 elő, nagyritkán a perianalis régióban is.


TÜNETEK:

__ Az esetek nagy részében tünetmentes, egyébként a viszketés lehet a fő panasz.

__ Férfiakban fitymaszűkület, fájdalmas erekció alakulhat ki, nőkben fájdalmas közösülés, vizelési panaszok, ill. hüvelyi vérzés léphet fel.



Maga a betegség nem közismert, a szakorvosok zöme sem ismeri. Egy 2003-as angol tanulmány első ízben foglalkozott magával a betegséggel, és az azt kialakító tényezők, köztük a kböző fehérjék szerepével. További kutatások folynak az esetleges genetikai kötődések, örökletes, hajlamosító tényezők tisztázására, sőt a HPV (Humán Papilloma Vírus) ill. és Borellia baktériumcsoport (Lyme-kórral kapcs.) esetleges kapcsolatát is folyamatosan vizsgálják. Máskor egyéb okból történt besugárzás után is kialakul6.

A megbetegedettek pontos számát képtelenség most még felbecsülni, részben a betegség ritkasága, az emberek tájékozatlansága miatt, részben pedig az egészségügyi szakemberek képzetlensége miatt, akik a hozzájuk forduló páciensekkel gyakran nem tudnak mit kezdeni, a páciensek pedig beletörődnek, szégyenérzetük miatt elbizonytalanod6nak és bizalmatlanná válhatnak, ami megnehezíti a megfelelő helyre történő irányításukat.



A betegségnek tudtommal még nincs hivatalos magyar neve.

Kezdetlegesen: Lichen Sclerosus et athrophicus-nak (LS), Fehér folt-betegségnek is hívják. Ha a pénisz makkján gyulladást alakít ki a neve: Balanitisz xerotica obliterans (BXO) //Balanitsz: Makk és a fityma együttes gyulladása)

Szó szerinti fordításban a lichen latin szó, szó szerint zuzmót jelent, a bőrgyógyászatban sömört, a SCLEROSIS elmeszesedést, az ATHROPHIA sorvadást jelent. Összességében tehát ezt a betegséget az alábbi néven összegezném a saját logikámmal: "Zúzmószerű, sömörösen meszesedő bőrsorvadás."

Ami rossz hír, hogy ez az egész sajna rosszindulatúnak tűnik, és amint azt olvasom, a kezelés után akár több évvel is kiújulhat, a dokinő vsz. ezért javasolta a cirkumcíziót.

Persze az ok ismeretének hiányában a terápia is igen színes, a lézeres kimetszéstől a helyi szteroidokon át, a körülmetélésig terjed. Hogy nálad mivel lenne érdemes kísérletezni, ezt csak vizsgálattal le7ne kitalálni.

<<<<<


Amit itt leírtam, ahhoz legalább 10-15 féle kböző forrásanyagot használtam, mivel egységes infót magyar nyelven még a Wikipédiában sem találtam.


====== ======= =======


A terápiákkal kapcsolatban nem mondanám magam tájékozottnak. Csak a körülmetélésnek vmelyik formájához tudok hozzászólni, mivel már vizsgáltam HPV-fertőzést, és ott akármilyen alternatív megoldást próbáltunk szakorvossal kerestetni rá, azt mondták, hosszadalmas le7, a siker nem garantált és kiújul6. Így aztán a gyereknek teljes körülmetélésnek kellett alávetnie magát.



Megkérdez7em alábbiakat?

_ Korábban mely országban éltél? Most itthon élsz?

_ Mi volt ez a hasgörcsös sztori? (Részletesebben...)

_ Ez a Mária utcai STD center ez konkrétan micsoda és helyileg hol van?

_ Konkrétan milyen terápiákról milyen amatőr ill. szakvéleményeket hallottál?

_ A kenetmintavétel nálad hogyan zajlott? Ki végezte el, mivel? (Részletezd lci!)

_ Most jelenleg élsz aktív szexuális kapcsolatot? Megkérdez7em, h. fix vagy alkalmi kapcsolatról beszélünk?

_ Fájdalmat érzel a gyűrűnél, vagy csak feszülést?

_ Végeztek a fehér ún. "plakk"-ból biopsziát ill. adtak bele vmiféle injekciót? (ilyenről is hallottam)

_ A szteroidos krém-kúráról, Cortison Clobetasol propionate-ről eddig mit tudsz, mit hallottál konkrétan?

_ Nem tartasz pofátlannak, ha arra kérlek, fotózd le magát a betegséget többfelől, és linkeld el hozzám?



Köszönöm a belém vetett bizalmadat! Igyexem segíteni. :-)

Addig is fel a fejjel! :-)



Üdv: EE

2010. ápr. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ameddig nem muszáj, ne válaszd a körülmetélést, nekem csak ennyi a rövid tanácsom: nekem igen csúnyán sikerült, sokat szenvedek vele, a fityma nem véletlenül van ott, vigyázz rá, amennyire csak lehet!!
2010. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Javaslom a teljes gluténmentességet (még jobb, ha teljes gabonamentességet) kipróbálni.


Lehetőleg a krumplit is elhagyni, de a legfontosabb a glutén.

2013. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én azt szeretném kérdezni elmúlt már a betegséged, mert nekem is hasonló van.
2013. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tiborunk válasza:
40%

Sziasztok!

[link]

Ha nem akarod végignézni, elmondom h a kisfilmben a doktornő arról beszél h urológus általában ismerethiányból javasolja a levágást mert a bőrgyógyászok általában évekre tünetmentessé tudják tenni.

Azt pedig én tenném hozzá hogy ha már stabil az állapotod akkor rengeteg mindent kipróbálhatsz, a diétától a krémek olajok tengerét (lámpákat) stb. tehát időt és lehetőséget nyerhetsz.

2014. jún. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Peti303 válasza:

Sziasztok !


Olvastam a korábbi hozzászólásokat és tanácsokat. Szinte 100% hogy ez a bajom nekem is. 33éves vagyok és az egész makkom ilyen fehér , én is próbáltam szinte minden féle gomba ölőt , már látom hiába. Voltam bőrdokinál is de antibiotikumon és kenőcsön kivül ő se adott mást, neki is a gomba volt a diagnózis.

Ahogy néztem pár éves hozzászólások vannak. Kiváncsi lennék hogy valaki sikeresen kigyógyult már ebből? Milyen gyógyszeres , kenőcsös megoldások vannak azóta? Fejlődött e az orvostudomány e téren? Van e újabb , emberbarátibb megoldás a gondomra/gondunkra?

Nem szeretnék metélést egyáltalán. Ha valaki tud tényleges megoldást akkor kérem jelezze. Mindenkinek előre is köszönöm.


P303

2014. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!