Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vizelés utáni cseppek a...

Vizelés utáni cseppek a nadrágomban. Orvoshoz kell forduljak, vagy van házi gyógymód?

Figyelt kérdés

Néhány éve kezdődött, és több "fokozata" van. Van h tényleg csak egy-két csepp, de van hogy annyi hogy pl felhúzom a rövidnadrágom, és a két gatyán keresztül (alsó+rövid) kis folt jelenik meg, pont mintha bepisiltem volna.

Zavaró, és kellemetlen.

Kisdolog után is WC-n mindig megtörlöm papírral a nemi szervem végét, hátrahúzva a bőrt, ott is, fog is fel rendesen, de amint elteszem, érezni nem érzem hogy jön ki, csak mikor oda nyúlok.

25 vagyok.

Arra lennék kíváncsi, hogy valami egyszerű gyógyszerrel, vagy gyógyteával, ilyesmi ezt lehet-e orvosolni.

kicsit több mint 1 éve voltam urológusnál, plusz vizeletvizsgálaton is, akkor nem találtak semmit, de akkor tünetmentes is voltam.



2016. aug. 13. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

sajnos ferfilet velejaroja

nem orvosolhato

2016. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
A férfi húgycső meglehetősen hosszú és nyugalmi állapotban a falai összelapult állapotban vannak, vagyis kicsi a keresztmetszete, lumene. Vizelés során a végigfolyó folyadék körkeresztmetszetűvé tágítja. A hólyag alatti záróizom záródását követően a csőben maradt folyadék a cső falainak összeesése miatt lassan kiengedi magából a vizeletet. Ez azonban lehet egy akár percekig eltartó folyamat, mivel a húgycső körüli, ahhoz tapadó egyéb szövetek aktuális állapota gátolhatja a pénisz egészének "zsugorodását". A hólyag alatti záróizom elernyesztése egy tudatosan irányított idegműködés, ahol a külső ingerek zavarhatják ezt a folyamatot. Ilyenkor a zavaró inger hatására egy részben tudatosan befolyásolt izomzáródási folyamat is elindulhat. Ezeknek az ellentétes funkciót előidéző ingerek hatására tökéletlen vizeletürítés is bekövetkezhet, amikor a barlangos testek vérellátásának változása is bekövetkezik és a feszültebb barlangos testek nem engedik összeesni a pénisz egészét. Próbálj meg ülve vizelni és csak akkor állj fel, amikor már semmiféle ürítési ingert nem érzel. Figyeld meg, hogy ha állva vizelés után azonnal leülsz, akkor minden erőltetés nélkül még jó pár ml folyadék üríthető, amit a test helyzetváltozása is magyarázhat. Ér hát persze vannak egyéni anatómiai eltérések is és a hólyagban maradó folyadék mennyisége sem 0 minden esetben (mert a húgycső nem pontosan a hólyag legalsó pontjához kapcsolódik.
2016. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem akarom a 2 válaszát értékelni,de sok bent a melléi irás is .Aminek semmi köze a valósághoz.

A lényeget szeretném most csak leirni.A férfiak húgycsöve eléggé hosszú,a hason belül még 2 x akkora van ,mint amennyi kivűlről látszik .A felső szakaszban van 1 olyan,ami a mosdó szifonhoz hasonlit,egy kis viszahajlás,iv. Ebben maradhat néhány csepp,meg természetesen a húgycső belső felén is szívárog még le .

A vizelet elzáró szelep nem a húgyhólyagnál van ,hanem a prosztatában .Akinek eltávolitják a prosztatáját,máris vizelet megtartási gondok jelentkeznek .

A jelenség normális,az urológus rövid válasza erre mindig az,az utolsó csepp mindig a gatyában landol .

2016. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Aki ezzel az utolsó cseppes szöveggel jön, az szimplán nem elég higiénikus.
2016. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon zavar a dolog. ma is pl rövidnadrágba vagyok, elmentem vizelni, rendesen megráztam, plusz meg is töröltem. elraktam a szerszámot, rá fél percre majd féltenyérni vizeletfolt a nadrágomon, pedig nem is éreztem semmit hogy jönne, vagy lenne bennem..
2016. aug. 15. 11:49
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
11:49: ez tényleg kóros. Fordulj orvoshoz.
2016. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
62%

Én ha tehetem ülve végzem el a műveletet és a tövétől kezdve meghúzogatom és csak utána törlöm meg.

Én 53 éves vagyok és csak az utóbbi 5-6 évben jött ez. Azt gondoltam a záróizmaim lazultak kicsit.

2016. aug. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem javulok egyenlőre bár nem is szedek semmit. lehet megprobalok valami gyógyteákat hátha...
2016. aug. 19. 17:47
 9/9 anonim ***** válasza:
ha enyire kiakaszt van ferfiaknak szolo betet pont erre celra
2016. aug. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!