Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek herevisszértágulat...

Szerintetek herevisszértágulatom van?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, a serdülőkor közepén, túl hamar nőttem sokat, nagyon vékony testalkattal.


Szombaton elkezdett enyhén zsibbadni a herém, és aztán átment a lágyékomhoz, és ezzel egy időben az egész bal lábam kicsit zsibbadásnak indult, és most is olyan, mintha nagy fizikai terhelésnek lett volna kitéve, és kattog a porc a térdemben néha, főleg sok ülésnél jön elő a láb zsibbadás, de szerintem ehhez nincs köze, ha állok, akkor a lassan a lágyékhoz megy át. Az elején a derekamnál is érződött, de az elmúlt. A bal herémet azóta mintha kicsit "idegennek" érezném, szóval utána nem sokkal elkezdte dörzsölni a combomat, és ez zavaró még most is. Emellett, ha állok, akkor a bal here tetején szemmel is észre lehet venni a vaskosabb, kidudorodott ereket, és talán a mellékhere is ott van. Eddig mindenfélére gondoltam, és nagyon féltem, de ma az ereket jobban megnyomkodtam, és amikor csúszkáltak, akkor jobban zsibbadt és kicsit fájt, a lágyékban is éreztem hirtelen, ezért tippelek erre. A lábzsibbadást meg nem értem, szerintem a gerinccel sincs minden rendben.


Egyébként kibírható az érzés, szűkebb boxer segít rajta, olyan jó feszes, puha, kellemes érzés, tudja, akinek volt ilyen tünete, de ha lazán hagyom, akkor dörzsöli a combomat, és kellemetlen érzés, de ez nem azért, mert nagyon fáj, vagy zsibbad, hanem mindig vizsgálgatom, és már idegennek érzem a herét, mert mindig azon jár az agyam az iskolában ülve is. Ha elkezdek valami mással foglalkozni, máris jobb.


A kérdésem még az lenne, hogy ha műtétet javasol az orvos, azt hogy tudom elkerülni? Mert teljesen kibírható, és azóta sokat tornáztam, futottam, és azóta sokkal jobb lett, és lehet, hogy gerinctől van, vagy akár prosztata is lehet, de ha mégis visszér és műteni kell, azt el akarom kerülni, mert nem akarok műtétet, suliból kimaradást a 10.-ben, ráadásul a nyelvvizsga előtt, ráadásul tavaly szeptemberben volt egy vakbélműtétem, mert akkor begörcsöltem, és megszoptam a kihagyással, és elcsesztem az évet. Ez most nem történhet meg, és megint nem tanulok, mert ezen kattog az agyam. Szerdán megyek urológushoz, elmondok mindent, ultrahangot is kérek, ha véletlenül nem akarna csinálni, azzal nincs baj.


Szóval, ti mire tippeltek ilyen tünetek mellett? Egyébként az enyhe zsibbadás most is itt van a lágyékomban, de teljesen kibírható, csak engem zavar, mert kibírom, de eltereli a figyelmemet. Ha véletlenül herevisszér, akkor mit tudok vele kezdeni a műtéten kívül?



2016. szept. 9. 19:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Röviden,ez nem here viszér.Annak azért ennyiféle tünete nincsen .
2016. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Na, hát akkor még örülök, de azért nem akarom, hogy súlyos legyen. Hererákra mennyi esélyem van?
2016. szept. 9. 20:30
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Egyik tünet sem utal hererákra. Visszér még attól lehetséges ezt nem tudhatod. Orvos tudja kizárni. Hogy legalább megnyugodj menj el egy urológushoz, hogy vizsgáljon meg. A sok ülés is okozhat problémát. Amúgy a herevisszér pont az olyanoknál alakulhat ki, mint te. Akik hirtelen nőnek sokat, magasak és vékonyak. Vagyis ezeknek az embereknek nagyobb az esély rá, mint másnak. Viszért akkor műtenek, ha a spermiumokat károsítja vagy fájdalmat okoz. Amúgy csak kontrollokra kell járnod ellenőriztetni. És attól, hogy vastagak az erek nem biztos, hogy visszér, lehet alapból neked ilyen. Valakinek ilyen más embernek nem. Ez változó. De lehet, hogy pont nálad nem ilyennek kellene lennie. Ezt nem tudhatjuk. Ultrahang kitudja zárni a viszért. :) Irány a doki, beutaló nem kell.
2016. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Sokat, ülök, és gerincferdülésem is van. Pont azóta és most is zsibbad a combom, a vádlim, és ha a lábfejemet felfelé feszítem, és közben jobbra-balra mozgatom, akkor az fáj, de egyben jól is esik, és ez csak a bal lábra és bal oldalra vonatkozik. Már azóta vagy 50-szer átnéztem a heréket, alaposan, emelgetve, tapogatva, forgatva. Egyiken sincs semmi kemény göb, vagy bármi más, mindkettő rendben van, a bal picit lejjebb van ugye, a mellékhere és az ér a balon sokkal jobban kitapintható, de tükörből is normálisan néznek ki. Olvastam olyat, hogy valakinek vízszintesen áll az egyik, és hasonlók, és alig volt ideges miatta. Olyat is, hogy az egyik heréjét nem látta már vagy 15 éve. Hát király...


De én esküszöm, hogy hypochonder vagyok, és nagyon rá tudok izgulni ezekre.


Ez a herezsibbadás kijött augusztusban is, az előtt soha semmi baj nem volt vele, ezért nem ismertem szinte semmilyen herével kapcsolatos bajt. Az a kánikula miatt volt, nagyon lógott, másnapra elmúlt. De azért utána olvastam, és amikor a hererákot nézegettem, akkor ugye a tüneteknek ha valami köze volt hozzá, akkor kivert a víz, szapora lett a légzésem, és olyan ideges lettem, hogy majdnem elájultam.


Röhögjetek ki, de most meg attól félek, hogy a here belsejében is lehet göb.

2016. szept. 9. 20:54
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

"Sokat, ülök, és gerincferdülésem is van."


Sok más ember is. Népbetegség. A nem megfelelő testtartás is okozhatja a sok ülés végett. Próbálj többet mozogni. Az úszás segít a gerincen. Elég sokat!


A fájdalom lehet ettől is akár. De rossz vérkeringés miatt. Ha fázik a lábad ez is lehet gond. Ha sokat ülsz

De az ilyen jellegű problémák nem ilyen korban jelentkeznek.


Ha sokat nézegeted a heréket és fogdosod, nyomkodod tapogatod, attól is fájhat. Érzékeny szerv. Óvatosan kell vizsgálni és nem állandó jelleggel, mert többet ártasz vele.


Az nem baj, ha a bal lejjebb van. Valakinek fentebb az sem baj. Bal oldalon mindenkinek jobban kitapintható. Vízszintesen is állhat, ez sem gond (// <- így is állhatnak)


Van heréje csak az alhasba. Akinek 15 évig nincs a herezacskójában és nem megy vele el orvoshoz az elég gáz szerintem.


"De én esküszöm, hogy hypochonder vagyok, és nagyon rá tudok izgulni ezekre. "


Ez nem hipochondria ami nálad van. Aggódhatsz betegségek miatt. Téged inkább a tudatlanság zavar, szerintem. Van valami problémád, de nem tudod, hogy mi. Sajnos erre egyetlen egy gyógymód van az orvosi vizsgálat! Ha nincs semmi gond akkor megfogsz nyugodni.


"Röhögjetek ki, de most meg attól félek, hogy a here belsejében is lehet "


Senki nem röhög ki. Mindenképpen érzed a göböt a here felszínén.

2016. szept. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Fentebb írtam, hogy szerdán megyek orvoshoz.


A lábam mindig nagyon hideg, és a kezeim is, azokban sem valami jó a vérkeringés, valamint rossz alvó is vagyok.


A göb kitapintását úgy érted, hogy ha a belsejében van, azt is éreznem kellene, vagy a daganat csak a külsején lehetséges?

2016. szept. 9. 21:27
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem, hogy bele kellene mennünk a sejtelváltozásba. A lényeg annyi amit tudnod kell hogy: A herefelszínén érzel göböt a hereráknál. Mindig!
2016. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor annak minden esetben valami feltűnő, és kissé kemény dudornak kell lennie? Mert amikor a hüvelyk és mutató ujjammal végiggörgetem, akkor teljesen sima mindkettő.
2016. szept. 9. 21:52
 9/19 A kérdező kommentje:
Mármint ne értsd félre, a herezacskón belül, csak nem a here felszínén, hanem a közepében, amit még csak véletlenül sem lehet érezni. Olyan lehetséges?
2016. szept. 9. 21:52
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha sima a felülete nincs gond. :)
2016. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!