Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Érdemes elmenni prosztata...

Érdemes elmenni prosztata vizsgálatra? Hogy megnyugodjak?

Figyelt kérdés

Az idén voltam urológusnál HPV-vel kezeltek, kaptam gyógyszert, tünetem nincs. Emelett a heréimet is megnézettem, hogy nincs e benne daganat. Amikor volt ez a HPV-s sztori kérdezte a doki, hogy vannak e vizelettartási problémáim akkoriban voltak, de mivel nem nagyon érdekelt, nem törődtem vele, meg anyum és apum azt mondta ez mástól is lehet és fiatal korban nem érdemes megnézetni. És akkor mondta a doki hogy fiatal korban is lehet prosztata gond. A család azt mondta, hogy akkor van baj, ha nem jön ki a vizelet akadozik. Nekem meg úgy volt, hogy nem is gyakran kellett, rendesen kijött, viszont hirtelen tört rám. És nem bírtam tartani, iskolás koromban nem jártam wc-re 6-8 órán át simán kibírtam, mostanság ha melózok 8 óra alatt 1 alkalommal minimum, de lehet 2 alkalommal kikell mennem. Mondjuk lehet pszichés eredetű, mert a munka közben meg is feletkezek róla, de azért van változás az évek során.

Illetve ami ijesztő hogy konditeremben mikor hasazok, préselődik ugye a hasizom, meg belül a belsőségek, akkor érzek erős vizelési ingert, ez most nem tudom hogy mennyire baj, lehet csak teli volt a hólyag.


Viszont ami miatt ezt az egészet leírom, hogy ma volt egy kis időm utánaolvastam a dolgoknak, és lehet olyan hogy kiveszik a hólyagot, és akkor a hasfalon keresztül vezetik el ezt a nyílást és akkor ott folyik ki a cucc. Na ezt nem szeretném. 24 éves vagyok, vizeletem tiszta, nem iszok nem dohányzok.



2016. szept. 29. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

A leírásod alapján nincs baja a prosztatádnak. Ennek ellenére javasolnám, hogy nézesd meg, mert ha nem, annak a betege leszel. Különben egy prosztatavizsgálat nem tart annyi ideig, amíg elszámolok 5 ig, folyamatosan. Ehhez jön még egy labor is, ahol megnézik a vérképedet.

Szal menjél el, mert még elképzeled, hogy különböző nyílásokat vágnak rajtad, ahol elfolynak a nedveid.

2016. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Van aki rákap mert szereti ha ujjazzák a seggét
2016. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj el urológushoz és vizsgálja meg a prosztatád! Akkor legalább meg tudsz nyugodni utána, hogy nincs semmi gond. :)
2016. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen tünetektől nem fogják kivenni a hólyagot. Daganatos betegségeknél veszik ki ...
2016. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50 éves kor felett évente egyszer ajánlott.
2019. márc. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!