Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudom hogy lement e a...

Honnan tudom hogy lement e a gyulladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Fogműtét előtt állok. Antibiotikumot kellett szedjek a fogamra mert be volt gyulladva, viszont nem fájt, néha enyhén.

Persze kimeltem is.

Honnan tudhatom hogy lement e a gyulladás? Vagy majd húzás közben kiderül? Kicsit tartok tőle, nem akarok ott helyben elajulni.

Illetve lehet hülyén hangzik de ha kezelés közben fájdalmat érez az ember attól félek véletlen elrántom a fejem vagy odakapok a kezemmel mikor pont nem kéne. Történt már valakivel ilyesmi?

Köszi



2020. jún. 1. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha be van gyulladva az fáj. Ha nincs begyulladva nem fáj.

Műtét vagy helyi érzéstelenítéssel zajlik vagy altatással. Nem fogsz érezni semmit.

2020. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem piros, nem duzzadt, nem erzekeny az iny. De az antibiotikumtol szinte biztos, hogy par nap alatt megszunik a gyulladas.

Kezeles kozben nem erzel fajdalmat, ha megis, azt mar az elejen erzed. Volt olyan doki, aki csak piszkalta a fogamat, az inyemet, ellenorizte, hogy teljesen lezsibbadtam-e. Aki nem ellenorizte, annal pedig jeleztem, hogy nem zsibbadtam le teljesen, igy kaptam meg pluszba erzestelenitot.

2020. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Genny van alatta?

Milyen műtét lesz?

És melyik fog? Fogsor mely része?

Volt már felszúrva és leszívva?

2020. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Sajnos egy rossz bölcsességfog lesz a műtét célpontja. Koronája teljesen letört így húzni nem tudják.

Mielőtt elmentem konzultációra éreztem néha hogy fajdogal de nem állandó szinten.Az a fájdalom is tompa volt és rövid ideig. Viszont a doki adott antibiotikumot azzal a címszóval hogy tudjunk zsibbasztani mert gyulladasban van..

Szóval gyógyszer előtt se éreztem fájdalmat úgy igazán és most se csak ha valami ingerli a fogamban az ideget pl hideg, édes, na arra erős nyilalo fájás jelentkezik, és utána erősen megfajdul. Ezért kimelem, ilyen nem is fordult elő max 2x. De más esetben nem fáj.

2020. jún. 1. 21:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem mondtak hogy gennyes lenne, felső bölcsességfog, nem volt felszurva lesszivva, nem csináltak vele semmit eddig, csak gyógyszer és lassan műtét.
2020. jún. 1. 21:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Az inyem ott érzékeny picit ahol érződik egy kis szilank a letört korona részből. Ha a nyelvemmel megpiszkalom a fogat fájni nem fáj de nagyon tompán nyom de csak addig.
2020. jún. 1. 21:49
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Semmi baj nem lesz..

Az a fajta műtét lesz ami után 3 napig nem lehet megszólalni?

2020. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

😮 Jézusom, hát remélem nem lesz annyira vészes.

Fel vagyok készülve arcdagadas, szajzar, varrat..

De valahogy a húzás jobban aggaszt, első húzásom 😔

2020. jún. 1. 21:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaj,ne riogassatok mar! :D

Nekem 3 bolcsessegfogamat vettek mar ki. Az a tapasztalatom, hogy 3-4 napig mindenkeppen jegelni kell, ha fel van dagadva, ha nincs. En beleestem az elso fogamnal abba a hibaba, hogy masodik este mar nem jegeltem, mert nem volt duzzadt, erre masnap reggel horcsog arcom volt- nem volt feltuno, de en lattam. Nekem addig erzekeny volt a seb, amig benne volt a varrat, aztan mikor kiszedtek, mar pikk-pakk begyogyult. Nem minden doki varr, valamelyik doki felszivodo varratokat hasznal.

Ja es elso ket nap fajdalomcsillapito este elalvas elott, ha faj, ha nem. Lehet a doki is ir fel valamit. Nekem nem volt semmi komplikacio, se szajzar, se oriasi dagadas. Foghuzas utan 20 perccel mar az irodaban ultem a munkahelyen.

2020. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!