Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért jó a korona, ha alatta...

Miért jó a korona, ha alatta elszuvasodhat, vagy elhalhat a fog?

Figyelt kérdés
Ha gyökérkezelni kell, akkor fúrni kell a koronát? Nem értem mi értelme.

2021. máj. 28. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mosolyogj
2021. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sem látom a korornának sok értelmét. De ha nincs más megoldás...

Gyökérkezelésnél elvileg leveszik, bár nem tudom, hogyan, nekem nincs koronám szerencsére.

2021. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem veszik le gyökérkezelésnél (nem is tudják levenni, csak szétvágni). Jó esetben a koronán keresztül, azt átfúrva meg tudják csinálni a gyökérkezelést, ha az kell. De nem minden orvos csinál ilyet, ha a tied nem, még érdemes próbálkoznod másnál.


A korona akkor jó, ha az alatta levő fog védelem nélkül széttörne. Például gyökérkezelés után sokaknak törékeny lesz az érintett fog, de ha korona van rajta, akkor tovább kitart.


Viszont ha a fog már ahhoz sem elég erős, hogy a koronát megtartsa, akkor sajnos alatta is szét fog törni. Ha nem jól van fölragasztva, alákerülhet valami és elszuvasodhat. Ha nem jó a korona alakja, amiatt is túlterhelődhet az alatta levő fog. Szóval ez nem egy 100%-ban működő megoldás, de mégis sok olyan fogat meg lehet így menteni, ami korona nélkül garantáltan tönkremenne.

2021. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy olyan, már tömött fognál javasolta nemrég egy fogorvos, amiből le van törve, és félő, hogy tovább sérül. Nem volt még koronám, szóval tapasztalatom nincs, nem tudom, ez mennyit segít.
2021. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondolom ha benne van a mosolyban az a fog, akkor megcsinálják szépre koronával. Csak nekem örlőre javasolták pedig azt max én látom.
2021. máj. 28. 15:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is őrlőn van, ha nem csinálnak rá koronát és még jobban széttörik, akkor húzni kellett volna. Akkor meg nem tudnék mivel rágni. Szépnek szerintem nem olyan szép, fémkerámia korona, a fém széle miatt látszik rajta az elszíneződés. De több mint tíz éve megvan, és nincs vele semmi probléma eddig.
2021. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben jól dolgozott a fogorvos ÉS a beteg kooperációja is rendben van (jó a szájhigiéniája, rendszeresen ellenőrzésre jár), úgy nem nagyon szuvasodik alá annyira az a korona. És amúgy igen, ha gyökérkezelni kell bármi miatt, akkor át kell fúrni, ami még mindig sokkal jobb, mintha le kellene az egészet egyből szedni.
2021. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!