Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után általában hány...

Foghúzás után általában hány óra/napig nem lehet tejterméket enni/inni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 20:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha kis seb van a szádban akkor sem célszerű tejet inni vagy tejes dolgot enni, a fertőzésveszély miatt.


Foghúzásnál pontosan nem tudom, de pár napig ne fogyassz tejes dolgot ha nem muszáj. Érezni fogod amikor már begyógyult, akkor már lehet.


Az biztos, hogy nem óra hanem nap főleg foghúzásnál. 4-5 nap a minimum, ennél csak több lehet.

2010. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
Nekem múlt hónapban 4 fogamat húzták a fogszabályozó miatt.Olvastam én is sok helyen,hogy nem lehet utána tejterméket fogyasztani. Mivel ő nem mondta,ezért rákérdeztem és azt mondta, hogy ez csak akkor igaz,ha műtét van a szájban, mert valamelyik fajta cérnát" semlegesíti" a tejben található valami és akkor okozhat fertőzést.Sima foghúzásnál nem áll fent ez a veszély mivel a fog helye folyamatosan tisztul magától, az alvadt vértől nem si juthatna mélyre.Fertőzésveszély is csak akkor lehetne, ha valaki nyers tejet iszik. Tehát ennyi=)
2010. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A cérnasemlegesítés baromság, és az is, hogy csak műtét után nem szabad tejezni.

A baktériumok miatt nem lehet, a varráshoz ennek semmi köze.


Jópár fogorvossal dolgoztam már, de ilyet érdekes módon senki ember fiától én még nem hallottam!!!

Mert semmi érteme.

Hülyék sajnos az orvosok között is vannak.

2010. aug. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amikor húzták a fogam, nekem sem mondtak ilyet, zsibbadás után joghurtot ettem, meg puha kiflit vajjal és a negyedik joghurtom után olvastam a neten több helyen is, hogy nem lehet. Totál bevoltam parázva, hogy bajom lesz, de végül nem lett.
2010. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű, hogy az embernek baja lesz a tejtől.

De lehet.

Ezért egy normális fogorvos nem ajánlja a tejezést.

Ennyi.

2010. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szabad tejes ételeket enni, inni, mert a tejsavbaktériumok begyullasztják a sebhelyet.
2010. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!