Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért viszik sokan magán...

Miért viszik sokan magán orvoshoz a gyereküket fogszabályoztatni?

Figyelt kérdés
Azért nem mindegy, hogy 90%-át állja az állam

2022. febr. 9. 11:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

1. Jobb ellátást remélnek. Valójában ez jobban orvosfüggő, mint a finanszírozás módjától függő.


2. Kisebb várólista. A városomban nem is tudom hány hónap, mire sorra jutsz az állami fogszabisnál.

2022. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
De ugyanez igaz arra is, amikor valaki 62 éves kor felett magánfogorvosnál készít fogpótlást, holott a körzeti fogorvosnál csak a fogtechnikust kellene kifizetnie.
2022. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

2, nem mondanám ugyanannak.


Meg a maganorvosok közt se mindegy, kihez mész , ki csinal szebbet

2022. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
10%
Gondolom burzsujék viszik oda akinél van rá pénz.
2022. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Bármit el lehet rontani. Inkabb megnezem, kihez megyek, akármilyen ügyben
2022. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

1. Kevesen vannak. Itt nálunk hetek/hónapok kérdésre mire kapok időpontot. Míg a fogorvos azt mondja, hogy "Holnap megfelel?"

2. Mindent egy körbe le lehet tudni. Röntgen, beavatkozás. Állami helyen össze-vissza küldözgetnek.

3. Luxus. Aki nem tudja megfizetni az nem megy oda. Aki meg ki tudja fizetni azzal meg valszeg szivesebben is vársz a váróban, mint egy büdös alkesz emberrel vagy a hobbi kórház látogató nyugdíjassal.

2022. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk az iskolai fogászati szűrésen minden másodikos gyerek kapott papírt, hogy fogszabályozás szükséges. Nekem furcsa volt, hogy 8 évesen fogszabályozni akarnak, elvittem magán gyerekorvoshoz, annyit mondtam neki, hogy éves kontrollt szeretnék. Megnézte a fogait, talált egyet, amit tömni kellett, és amikor mondta, hogy egyébként rendben, kérdeztem rá a fogszabályozásra. Kiderült, csak a fogváltás befejezése után van értelme nekilátni, és azt mondta, nem gondolja jelenleg, hogy szüksége lesz rá.

Az sztk fogászat egyszerűen csak le akarta húzni a szülőket. Ugyanis az összes állítás és hasonló ott is fizetős.

2022. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

6, az első kettő sajnos nem igaz, magánnál is 1 hónapos várólista van, és nagyon profi röntgengépek nekik sincsenek.


a 3. igaz.

2022. febr. 9. 12:09
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

"Kiderült, csak a fogváltás befejezése után van értelme nekilátni,"


Ez hülyeség, vegyes fogazatban is van fogszabályozás. Vagy az orvos habitusa olyan, hogy nem szeret vegyes fogazatban fogszabályozni. Vagy a ti konkrét helyzetetekre gondolt, hogy ott nincs értelme még nekilátni a fogszabályozásnak.


Lehúzni meg azért sem akarnak titeket, mert ahogyan előttem írták, dugig vannak betegekkel.

2022. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Amugy tényleg nem egyforma minden fogszabalyzasi terv sem

Pl az se mindegy sokszor, hova teszik fogon belül fel..más lesz a mosoly.

Vagy nem biztos, hogy ásott orvos nem csak hagyományosan csinal, és annál már vannak jobbak

2022. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!