Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik fogam elől nagyon...

Az egyik fogam elől nagyon kiáll. Szeretném kihúzatni és fogpótlást csináltatni. Milyen megoldások vannak erre?

Figyelt kérdés

Igazából implantátumot szeretnék a legjobban, de nincs rá 100 ezer forintom. Mivel még tanulok ezért összespórolni sem tudom a fizetésemból. És mivel elmúltam 18 éves, ezért semmiféle támogatást nem kapok rá.

Pedig nagyon zavar és nagyon gátlásos vagyok emiatt. Már csak egy évem van a suliban és félek, hogy nem kapok állást úgy, hogy nem merek mosolyogni, sőt még beszélni sem nagyon nehogy észrevegyék a szépséghibámat.

Milyen megoldások vannak ilyen esetben? (A fogszabályozó és az implantátum túl drága nekem)


2010. szept. 20. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Ne húzasd ki a saját fogadat!Beszélj egy fogorvossal hátha van más lehetőség!Mondjuk fogszabályzó...
2010. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem kell kihúzni a fogadat, csak egy szép korona kell rá, és máris tökéletes lesz. Beszélj egy jó magánrendelőben egy orvossal, szerintem nem is lesz olyan eszméletlenül drága.
2010. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fog elhelyezkedésétől függően létezhet más megoldás is, pl. lecsiszolják és tesznek rá egy esztétikus koronát, vagy porcelán héjat. Ezek a beavatkozások beleférnek kb. 40-50 ezer forintba.
2010. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz, ha inkább spórolsz, a fogszabályzó se olyan vészesen drága, ha jó helyen csináltatod :)

nekem 60E-ből az állandó úgy kijött, hogy azok a tappancsok rendszeresen lettek ugye cserélve, ami úgyszint fizetős, illetve még a doki is kapott hálapénzt.

2010. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1 fog miatt nem érdemes fogszabályzót feltenni évekig. Helyette harmadannyi pénzből lecsiszolják félig és megfelelő szögre aztán megy rá egy korona és ez meg lesz 3 hét alatt. Tudom, mert nekem is így volt.
2010. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!