Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Összes fogamra kerámia héj...

Összes fogamra kerámia héj sokba kerülne?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy ritka szar minőségű fogakat örököltem. Gyengék, törnek, sárgák, esnek szét. A jövőre gondolva kb fèl èvente mehetek fogorvoshoz. Arra gondoltam, mi lenne ha elè mennék a dolgoknak. Full lecsiszoltatnám mindet. Hatsókra fém -kerámia héj. Elsőkre cirkonium héj. Ez mennyibe kerülne kb..tudom h milliós tétel..de kb? A folyamat fogorvoshoz járás is milliós tétel..nem beszélve a fájdalomról meg kellemetlensègekről... Ja és mennyire lehet tartós?

2022. júl. 1. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tartósság a garanciális időn túl nem hiszem, hogy sokkal tovább tartana. Az árát nem tudom.
2022. júl. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ritka szar fogakat örököltem, a teljes családnak pocsék a fogsora, kivéve az enyémet. Mióta fél évente ellenőrzésre járok, leszedetem fogkövet és elmex gélt használok csak az egyik korábbi tömésemet kellett cserélni és egy minimális kezdődő szuvasodást lecsiszolt a doktornő 5 éve.
2022. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö: elöször is fogadd meg a 2-es javaslatát és jarj el rendszeresen ellenörzésre meg fogtisztításra, ugrásszerüen javulni fog a fogaid állapota - ugyanis amit írsz, nem örököletes téma.

Másodszor amit elképzeltél, az a legjobb út ahhoz, hogy 10 év múlva fogprotézised legyen

2022. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyton töredeznek a fogaid, akkor a héj szerintem rossz ötlet.
2022. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. És akkor nincs egy olyan megoldás amivel a fogorvos probléma levan tudva jooo sok időre?.. és fogaim is vannak xD
2022. júl. 1. 23:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon tartós megoldást akarsz akkor az implantátum lehet a megoldás, de az még drágább mint a koronarendszer...Igazából ezt csak egy fogorvos tudná neked megmondani, ők tudják,hogy milyen állapotú fogra mi a legjobb megoldás. Egy tuti, az alapos tisztítás és félévi/éves ellenőrzés sokat segít. Régen egymás után lyukadtak ki a fogaim, lett vagy 5 lyukas. Utána elkezdtem dokihoz járni, fogselyem, szájzuhany és azóta minden oké. Ja meg nem tudom mit használsz, de az elektromos fogkefe sokkal jobb, az íny se húzódik vissza a fogak gyökerétől (én mint kiderült túlságosan rányomtam a kézi fogkefét XD). Azt a 2 fogamat ami menthetetlen volt anno, implantátummal pótoltattam, arra 20 év garanciát kaptam a csavarra és 5-öt a felépítményre.
2022. júl. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"olyan megoldás amivel a fogorvos probléma levan tudva jooo sok időre?.. és fogaim is vannak"


ILYEN NINCS, a RENDSZERES fogorvoshoz járást nem lehet megspórolni, ha nem akarod, hogy komolyabb gond legyen a fogaiddal

2022. júl. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha hajlamos a szuvasodásra, akkor héj teljesen felesleges.

akkor már inkább korona.

De ugyanúgy selymezni kell naponta...

2022. júl. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
csatlakozom 8-ashoz: sztem összekevered a héjat a koronával. héjat csak elöl lévő, látható fogakra tesznek.
2022. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!