Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak ezek után?

Mire számítsak ezek után?

Figyelt kérdés

Két éve az egyik fogamat gyökérkezelték, marha sokba került (összesen kb. 80 ezret biztosan otthagytam). Nem olyan régen pedig evés közben reccsent egyet és konkrétan darabokra hullott az egész fogam.

Mit lehet ezzel kezdeni? Ha ennyi pénzért ezt kapom, mire számítsa ka jövőben? Sajnos nagyon rosszak a fogaim folyamatosan romlanak és törnek össze, hiába csináltatom meg őket, semmit nem ér.

Pedig minden nap mosom őket, rendesen, soha egy alkalmat nem hagyok ki.

A gond az, hogy nincs évente több 100 ezrem csak a fogaim folyamatos pótlására.

Ez a gyökérkezelt fogam is olyan helyen van, hogy mögött ki kellett húzni a bölcsesség fogat, az előtte 2-vel lévő is hiányzik.

A beültetés mennyire tartós és nagyjából milyen áron vesztegetik?

Mert nagyon gondolkodok már azon, hogy legalább az előrébb lévő hiányt pótoltatom, csak félek, hogy kidobott pénz lesz, mivel egy gyökérkezelést nem tudtak normálisan megcsinálni.



2022. júl. 11. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Beultetes tartós sztem,200 ezer Ft körül mozog darabja :) én neked lennék koronát csibaltatnek a korzetivel. Ha van mihez csatolni 2-3 db fog 60 körül van. :)
2022. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kiidegelt fog kiszárad és törékennyé válik, emiatt érdemes rá koronát tetetni minél hamarabb.
2022. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj konkrétan egy "ép" (ez is már tömött amúgy) fogam maradt egyedül felül és az is középen van. Körülötte most ment tropára a gyökérkezelt fog, szerintem ezt már max kihúzni tudja.

A beültetett fog alkalmas rágásra? Mert ezek alapján annyira nem bízom már benne. Van egy első fogam, ami szintén letört, koronát készítettem rá (szintén rohadt drága volt), de abból is letört egy darab, mert alapból eléggé kiállt ez a fogam. Szóval a mesterséges korona sem bírta nekem sokáig.

2022. júl. 11. 10:00
 4/7 anonim ***** válasza:
A legkevesebb baj a saját fogakkal van, úgyhogy én azt javaslom, hogy vigyázz rájuk. A beültetett fogat akkor is ki kell fizetni, ha utána kilöki a szervezet, nem is javasolják mindenkinek.
2022. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom hogyan lehet rájuk vigyázni. Konkrétan zsemlét ettem egy kis szalámival és úgy tört szarrá...
2022. júl. 11. 10:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi nem fog beletörni semmibe sem! Jó lesz hidd el,pozitívan állj hozza. Fog nélkül nem maradhatsz.
2022. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy lehet rájuk vigyázni: ezt először is a fogorvosodtól kérdezd, mert ő tudja, hogy mi van a szádban. Ne foggal nyisd a sörös/kólásüveget, ne foggal törd a mogyorót, rendszeresen moss fogat magas fluoridtartalmú fogkrémmel, használj fogselymet vagy fogköztisztító kefét, rendszeresen járj fogorvoshoz, szedesd le a fogköveket. Lehet, hogy a fogmosási technikádon is lehet javítani, hogy más keménységű fogkefét lenne célszerű használni, hogy ajánlanak szájzuhanyt, elektromos fogkefét, szájvizet, vitamint, stb.
2022. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!