Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi pénzből jönne ki egy...

Mennyi pénzből jönne ki egy fogászati kezelés?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a fogam egy ideje.Magán úton eszembe sem jut elmenni mert nincs rá pénzem.Minden álmom,hogy szép fogaim legyenek de ahhoz pótlásokra lenne szükség.Sajnos több fogam tömésre vár vagy húzásra.Azoktól kérdezném akik tb által vették igénybe a fogászatot,hogy milyen árak vannak? Kerestem az OEP honlapján az árlistát,de nem igazodok ki rajta:( Inkább személyes tapasztalatok érdekelnének.Köszönöm.
2010. szept. 23. 10:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

[link]


Ez csak leírja, hogy ki mikor jogosult ilyesmikre. A húzás ugye ingyenes, tömés olcsó,de a pótlás és fogszabályozás szinte ugyan annyi mint magánrendelésen,ha nem vagy rokkant,nem balesetben mentek tönkre a fogaid...Tehát....Árakat szerintem nem tesznek fel a netre,de a helyi SZTK-ban biztos ki van írva az árlista!!!

Ott helyben legalább adnának valami tájékoztatást is.

De véleményem szerint ne csinánltass így fogpótlást,mert pórul fogsz járni.Aztán utána még pluszba fizetheted a többi kezelést meg az újat...gondold végig sztem.

2010. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha fáj a fogad, akkor rögtön irány a fogorvos, hiszen előbb rendbe kell rakni, ami fájdalmas, gyulladt. Ez valószínűleg amúgy is ingyen lesz, mert a gyökérkezelés, amalgám tömés hátra, ezek mind ingyen vannak, akárcsak a húzás.

A fehér tömések úgy tudom fizetősek, de csak vagy 2ezer Ft darabja.

Ha koronákra vagy hidakra lesz szükséged, az már többe kerül, korona darabja kb 20-30 ezer.

Mi lehet még... röntgen szintén ingyenes.


Az egyetlen baj az ingyenes fogászattal, hogy ki tudja, mikorra kapsz időpontot, és nem mindig a legszínvonalasabb az ellátás, nem is az orvos, hanem inkább a műszerek miatt. Én most már gyökérkezelést sem csináltatnék ingyenesen, mióta láttam, hogyan kivitelezik ezt a műveletet egy profi rendelőben.


De a lényeg, hogy ha fáj, rögtön irány az orvos, mielőtt komolyabb baj nem lesz! Mert ha elveszted több fogad is, azt már csak kemény pénzekért tudják pótolni!

2010. szept. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Valószínűleg százezres nagyságrendű lesz-lenne az összeg, nagy kár volt hagyni idáig fajulni a dolgokat...


Utolsónak: a fogászati panoráma röntgen (OPT) mindenütt pénzbe kerül, 2500-tól akár 8-10 ezerig...

2010. szept. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát ez nekem nagyon sok:( Van hidam meg koronám,összesen 6 fogpótlás amit ki kellene cseréltetni. Végülis teljesen ép fogam talán nincs is.De ezeket az árakat nem tudom kifizetni. Nem lustaságból nem megyek fogorvoshoz hanem egyszerűen 60 ezer fizetésből nem tudok még 10 ezret sem félretenni erre.Évekig gyűjtögethetnék amire lenne egy fogsorom.Nem vagyok már annyira fiatal és egyre rosszabb lesz a helyzet a fogaimmal.Nagyon kilátástalannak látom így a dolgot.A fülig érő mosoly és a fájdalom mentes rágás ezek szerint elérhetetlen nekem.25 éve dolgozom de még táppénzen sem voltam csak fizetem a TB-t.Csak a fogammal van gondom de azt meg nem támogatják.
2010. szept. 23. 10:50
 5/20 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem ezért kell hitelt felvennem. Amit majd évekig törleszthetek, és addig mást nem is vehetek majd meg. De legalább a fogaim és az egészségem rendben lesznek.
2010. szept. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10:40-esnek: ügyes vagy, de panoráma röntgent sztk. rendelésen soha a büdös életben nem fognak készítteteni. Legalábbis nekem soha nem csináltak ott, csak egy-egy fogról. A magánorvosnál meg ez volt a legelső, amit csináltak, de ott is csak 4000 Ft volt.
2010. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én nem tudok hitelt felvenni.És amúgy ez egy vicc.Hitelből fogak..........sajnos ide jutott az ember.Elképzeltem a helyzetem,hogy most elmegyek fogorvoshoz és ő majd azt mondja: meg kell röntgenezni,vagy koronát kell tenni.Na és mi van ha nincs rá pénzem? Hazajöhetek egy lecsiszolt foggal?Mert sajnos most még 5 ezrem sincs és ennem is kéne fizetésig.
2010. szept. 23. 10:56
 8/20 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek még annyit, hogy ne essen azért kétségbe, ha valóban csak a fájdalommentesség a lényeg, akkor nyugodtam menjen el a fogorvoshoz. Legrosszabb esetben minden rossz fogat kihúznak (INGYEN), ami menthető, betömik amalgámmal (INGYEN), és ha tényleg olyan kevés fog marad, akkor készítenek egy kivehető pótlást, ha szükséges, ami igaz, hogy mondjuk 50-70 ezer Ft, de általában engedélyezik a részletfizetést is.

Ne add fel, és ne vesd el az egészet, még mielőtt megnézetnéd a fogaidat! Nem kell az első alkalommal fizetned semmit, és legalább a fogorvos megmondja, mire számíthatsz. Csak mindenképp mondd meg, hogy a lehető legolcsóbb megoldást szeretnéd.

2010. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én már elkeseredettségemben arra is gondoltam,hogy kihuzatom mindet és csináltatok műfogsort a legolcsóbbat.Az is jobb mint így éni fájdalommal vagy csúnya fogakkal.Dehát az is egy vagyon.És több ismerősöm van így,hogy szeretne csillogó fogat de a helyzete egyre rosszabb lesz mert nincs pénz.
2010. szept. 23. 11:01
 10/20 anonim válasza:

Szia!


A TB- által finanszírozott fogászati ellátások tételes listáját a 9/1993-as nm rendelet 12. sz. melléklete tartalmazza.

[link]


Ebben benne van a húzás is, ÉS NAGYON SOKAN HELYTELENÜL ÍRJÁK, de benne van az "Esztétikus tömés készítése maradó fogban, több felszínen" is. Tehát hátsó fogak fehér tömése is ingyenes...


Ha pótlásra van szükséged azért kell fizetned. DE. Csak akkor kell pótolni, ha a fog menthetetlen. Tehát gyökérkezelés, vagy tömés sem segít. A probléma viszont ott kezdődik, hogy ezt az orvos dönti el... De mégegyszer. Gyökérkezelés és fehér tömés is ingyenes kell, hogy legyen!

2010. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!