Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi pénzből jönne ki egy...

Mennyi pénzből jönne ki egy fogászati kezelés?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a fogam egy ideje.Magán úton eszembe sem jut elmenni mert nincs rá pénzem.Minden álmom,hogy szép fogaim legyenek de ahhoz pótlásokra lenne szükség.Sajnos több fogam tömésre vár vagy húzásra.Azoktól kérdezném akik tb által vették igénybe a fogászatot,hogy milyen árak vannak? Kerestem az OEP honlapján az árlistát,de nem igazodok ki rajta:( Inkább személyes tapasztalatok érdekelnének.Köszönöm.
2010. szept. 23. 10:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kedves 10.58, mindet kihúzatni és "a lehető legolcsóbb megoldást" választani (igazán nem humorizálni akarnék), de kb. egyenlő azzal, hogy vegyen egy turmixgépet, az olcsóbb mint egy fogsor...
2010. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Jó tudni, hogy a fehér tömés is ingyenes most... ezeket a díjakat szerintem félévente változtatják, mert pár hónapja még fizetni kellett érte, azelőtt meg szintén ingyenes volt. Na mindegy, kedves kérdező, nyugodtan menj el az orvoshoz, és kérdezd meg, mire számíthatsz.
2010. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint.

Biztos nehéz és átérzem a helyzetedet,de az hogy kihúzzák a fogaidat, betömik(általában rosszul), gyökérkezelik-... egy idő után a tömés kiesik,fájni foga fogad újra,....tehát egy ördögi kör lesz, ha nem rendesen csináltatod meg a fogaidat.Sajnos igen, ide jutottunk, de ez van. Egyébként a legtöbb magánrendelésen(jó fogorvosnál) is lehet kérni részletfizetést!!! És akkor nem kell hitelt felvenni vagy ilyesmi.

Hidd el a környezetemben aki volt SZTK rendelésen, mindenki pórul járt és utána a nem szakszerű kezelés miatt még többet fizethetett magándokinak,mint amúgy kellett volna.

És a rossz fogak más egészségügyi problémákhoz is vezetnek, nem csak a fogfájás van.

Esetleg nincs rokonod aki adna neked kölcsön, és utána neki törlesztenéd?Ez csak ötlet, de sztem jobb,mint az,hogy egy körzeti orvos jobban lestrapálja a szádat,mint most van=(

Én évekig küszködtem a gyomorproblémámmal,hasmenéssel...mind ezt azért mert fogszabályozóra volt szükségem,amit 15 évesen kellet volna,amikor kiesett az utolsó tejfogam. A harapásom annyira rossz volt,hogy a rágófogaim nem értek össze, ez miatt nem rágtam meg a kaját rendesen... sok százezer forintba kerül ez nekem,de anyukám segítségével 21 évesen kaptam fogszabályozót.Így valószínű életem végéig megmaradnak az amúgy jó fogaim.Ha viszont nem fizettük volna ki a sok pénzt,akkor majd később költhettem volna mégtöbbet az egészségemre=(

2010. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kedves 11:10, szerintem még mindig jobb, mint fájdalommal élni, és adott esetben szívizom-gyulladásban meghalni, de te tudod, hogy számodra melyik szimpatikusabb...
2010. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Bármi jobb mint fájdalommal élni.Köszönöm a válaszaitokat,mind hasznos volt. Elmegyek és lesz ami lesz!!
2010. szept. 23. 11:15
 16/20 anonim ***** válasza:
Bakker, ne humorizáljatok már itt a magánfogászattal meg a részletfizetéssel, mikor a kérdezőnek párezer forintja sincs havonta! Én tudom a magánfogászati árakat,ott még a foghúzás is többezer, gyökérkezelés 8-16 ezer, tömés is vagy 6-10 ezer, röntgen 3-5 ezer. A koronákból meg a legolcsóbb 30 ezer. Az implantátum 90 ezer. Ezek után lehet álmodozni, de a kérdezőnek szerintem teljesen felejtős a magánfogászat. Menjen el a körzetihez, és tömessen, húzasson, ha kell. Többet sajnos nem tehet.
2010. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

SZTK és SZTK között is van óriási különbség... Én pl tudom, hogy nálunk Kecskeméten nagyon korrekt rendelők lettek, korrekt orvosokkal. A legtöbbjük nem fog kontár munkát csinálni. Nem kell őket sürgetni. Kérni kell egy olyan időpontot, amikor tud rád elég időt szánni és nem a kapkodás az első.


Maximum ha kész vagy, rá egy hétre elmész egy magándokihoz, és megkérdezed, hogy szerinte milyen és kelle-e valami javítani... Egy próbát szerintem az SZTK is megér, főleg, amiyen árak manapság uralkodnak a fogászatban. (abszolut nem magyar pénztárcához van igazítva).

2010. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Régen megengedhettem magamnak a magánorvost. 6 pótlásom van ami 11 éve került 42 ezerbe.Hát azóta is az van amit gondolom most leszednek.Hát majd lesz valami,nekifutok SZTK alapon.
2010. szept. 23. 11:20
 19/20 anonim ***** válasza:
Hogy alakult végülis?
2011. aug. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hát elmentem és írtak rá gyógyszert,hogy elmúljon a gyulladás. Aztán szépen idegkezelte és betömte. És szépen sorba a többit is. Nem kellett fizetnem semmit.
2011. aug. 25. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!