Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után mennyi idő a felépülés?

Figyelt kérdés
Gondolok itt magára a fájdalomra, meddig tart, mikor van varratszedés, meddig kell pépeset enni, mikor lehet újra dolgozni, egyszóval újra normális életet élni.

2022. aug. 15. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Hee?

2 nap

2022. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kicsit intelligensebb választ, ha lehet.
2022. aug. 15. 12:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha az egész az íny alatt van, az első este elég

kellemetlen. A többi nem lesz vészes.

Varratszedés meg ilyenek: a szokásos, mint más

műtétnél.

(nekem 3-at szedtek ki így - túléltem)

2022. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
Nekem kettőt műtöttek ki egyszerre, feltárással. 1 hét múlva volt varratszedés, aznap már mentem dolgozni de ha nem lett volna muszáj, szívesen kihagytam volna, mert feldagadt a fejem újra az első 2 munkanapon. Nekem a fájdalom nem érte el a küszöböt, semmi fájdalomcsillapítót nem szedtem, ami megviselt, az a dinnyére dagadt arcom és a szájzár volt. Konkrétan a kanalat nem tudtam berakni a számba, szívószállal ettem a levest 3 napig, utána meg krumplipürét, összetört banánt, zabkását. Teljesen normálisan csak olyan 3 hét múlva tudtam lenni, hogy mindent egyek, sportoljak, ne kelljen vigyázni fogmosáskor, rágáskor stb.
2022. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja, igen: a felső kicsit egyszerűbb eset.

(már nekem legalábbis így volt)

2022. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Nekem 1 hónap volt. Addig büdi száj. Még szerencse, hogy nyár volt, nem volt suleee
2022. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem kb 4 nap volt, míg látszott a duzzanat az arcomon + érzékeny volt a helye, az erős fájdalmat megúsztam. Szerdán volt a műtét, következő hétfőn mentem iskolába gond nélkül. Persze még utána kb 1 hónapig éreztem a helyét, óvatosan ettem, de z már nem befolyásolja úgy az életedet. Nekem 2 alsót műtöttek ki külön íny és csont alól.
2022. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. aug. 15. 20:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem elég friss az "élmény", leírom a saját tapasztalatom. 5 hete műtötték ki a jobb alsó bölcsességfogam, ami teljesen feküdt, tehát műtéti beavatkozásra volt szükség, nem sima húzásra. Maga a beavatkozás inkább kellemetlen volt, mint fájdalmas, engem nem maga a műtét, hanem az utána lévő és még mindig tartó procedúra tesz földre lelkileg. Három-négy napig hörcsögfejem volt, jegeltem az arcom, ez nem volt olyan vészes, viszont legalább egy hétig kellett Flectort innom, illetve antibiotikumot is kaptam. Mivel elég sok csontot kellett eltávolítani, azt mondták, hosszadalmas lesz a gyógyulás, hát ez így is van sajnos, néha még most is kell fájdalomcsillapító.

2022. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es! Neked is köszönöm a választ. Jobbulást kívánok! Megkérdezhetem, mennyi idő után mentél vissza dolgozni?
2022. aug. 17. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!