Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után ez normális?

Foghúzás után ez normális?

Figyelt kérdés

6 napja ki lett húzva a jobb alsó, 7-es fogam.

Amalgám tömés volt benne évek óta, elég régen készült, de nem volt vele problémám, csak a panoráma röntgen jelezte, hogy gyulladásban van.

A fogorvos azt mondta, mindenképpen ki kell húzni, ami ugye meg is történt.

Viszont egyre erősebb fájdalmat éreztem utána, 6-7 db fájdalomcsillapítót szedtem be napi szinten (Curidol, Algoflex Rapid), a mellette lévő fogam is szörnyen fájt, nem tudtam aludni sem néha már miatta. A szomszédos fogamról kissé az ínyem is levált.

Tejterméket nem fogyasztottam, nem ettem rizst, magvas dolgokat stb. Az antibiotikumot végig szedtem, de a fájdalom így is elviselhetetlen lett.

Tegnap végül felhívtam a fogorvost, és visszamentem hozzá. Kikaparta a sebet, és azt mondta, nem maradt benne semmi, sem ételmaradék, sem szilánk, így érthetetlen számára, mitől fáj még mindig ennyire erősen. Normálisnak mondta, hogy az íny elvált a szomszédos fogamról. Rakott a lyukba valamilyen gyógyszeres "szivacsot" is.

Írt fel újabb adag antibiotikumot, és másfajta fájdalomcsillapítót.

Viszont, éjjel arra keltem fel, hogy brutálisan fáj, átsugárzott a fülemre és a már említett szomszédos fogamra is.

Vettem be gyógyszert, és jegeltem, 1 óra alatt múlt el a fájdalom.

Azóta sem javult semmit, már a 4. Cataflam V-t iszom. Néhány órára megszűnik tőle a fájdalom, de mindig visszatér és nagyon erősen.

Tudom, tegnap lett újra megbolygatva az a rész, de már kezdek aggódni. Lassan egy hete fájdalomcsillapítókon élek, enni viszont nem igazán tudok.

Ha nem múlik el, készíttetek újabb panoráma röntgent természetesen, csak addig is jól jönne néhány tapasztalat, vélemény. :/


Köszönöm előre is!



2022. nov. 17. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Az alsó hátsó fogak húzása eléggé tud fájni. Ha nem múlik és a fogorvosod sem tud vele mit kezdeni érdemes lenne egy szájsebészt felkeresni.
2022. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Engem főképp mostmár az aggaszt, hogy a szomszédos fogam mennyire fáj, és, hogy elvált tőle az ínyem is.

Na meg persze a folytonos fájdalomcsillapító szedése/ivása sem túl egészséges.

Mindenképpen megnézetem máshol, amennyiben nincs javulás , köszönöm. 😊

2022. nov. 17. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Picit abba is gondolj bele, hogy a foghúzással a fog környezetét is trauma érte, időbe telik, még minden visszaáll szépen. Nem egészséges, de ha minden rendben van lassan helyrejössz és el is felejted az egészet, ha pedig nem múlik mindenképp szakember lássa!
2022. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez kicsit megnyugtatott , köszönöm!
2022. nov. 17. 18:21
 5/8 anonim válasza:
100%
A szomszédos fog is valószínűleg a húzást érzi, egy csomó minden ideg összeköttetésben van, ide-oda sugárzik a fájdalom. Nekem hétfőn húzták a bölcsességfogamat,jobb alul, és a fülem meg a halàntékom fáj..:) jobbulást! ( Flector tasakos por nekem 5 perc alatt csillapítja azt amit a többi nem, kinek mi válik be, esetleg kérj egy receptet!)
2022. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! 🙂

Váltottam ki Cataflam V-t és Flectort is, biztosra mentem.

Jobbulást Neked is! 🤞🏽😊

2022. nov. 17. 22:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is pont azt húzták pár éve. Én nem mentem volna vissza a helyedben, kár megpiszkálni szerintem. Egy hónap minimum volt, mire elmúltak a fájdalmak, de nagyon szépen meggyógyult
2022. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére mióta visszamentem, javult a helyzet. Már majdnem teljesen jól vagyok. Persze, lehetséges, hogy anélkül is rendbe jöttem volna, hogy kikaparja, de akkor már tényleg eléggé aggódtam. Mindenhol azt olvastam, és a doki is azt mondta akkor, hogy olyan mértékű fájdalomnak már nem kellett volna lennie, így mindenképp jobbnak láttam, ha megcsinálja.

A szomszédos fogam mondjuk még mindig elég érzékeny, de végre nem fáj.

2022. nov. 21. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!