Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a gyökérkezelés ?

Mennyire fáj a gyökérkezelés ?

Figyelt kérdés
2023. febr. 10. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Semennyire, ha altatásban csinálják.

Nagyon, ha érzéstelenítés nélkül.

2023. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Egy injekció és igazából semmit sem éreztem.

Éppen most volt szerencsém egy nagyőrlő (háromgyökerű) és egy kisőrlő (egygyökerű) gyökértöméséhez.

2023. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érzéstelenítésben semennyire. 3 hete gyökérkezelték egy fogam. Nem éreztem semmit.
2023. febr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyökérkezelés altatásban?? Ilyen van? Ennyit sem bírnak már ki az emberek? Mi lesz a következő amit altatásban csinálnak? A dauer??

Ha gyulladt és fáj, akkor igazából még kellemes is, mert megszűnik a fájdalom.

A fájdalmas rész igazából a csiszolás és a fog belső részében az üreg kialakítása. Amikor az élő fogbelet fúrja, csiszolja.

Utána a gyökérbe lejutás már nem fáj szinte semennyire, csak néha egy-egy éles fájdalom érzet ahogy az ideget fúrja szét. És ezen az érzéstelenítés sem segít, ezt érzed akkor is ha telepumpálnak lidokainnal. De ez csak pár pillanat, hamar vége és utána a kezelés során a legkellemetlenebb dolog a gumikesztyű íze és a saját szájszagod lesz. A gyulladt fog miatt büdös! Nem beszólni akartam! :D

Nekem csináltak már érzéstelenítés nélkül is. Igaz a fog eleve tömött volt és az alatt durrant be. Kicsiszolta a régi tömést és kifúrta a gyökereket. Tényleg csak néhány pillanatig fájt.

2023. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Négyes, felsoroltam a két végletet.

Muszáj mindenen így kiakadni? Tényleg ilyen kis mimóza lett mindenki mostanra, egyből mindenen megsértődtök, személyetek elleni támadásnak vesztek mindent, amit nem értetek meg elsőre?

Igen, létezik fogászat altatásban.

Na és?

Te kemény vagy mint a Rolling Stones, neked érzéstelenítés sem kell. Szuper. És? Mit kell így kiakadni azon, hogy másnak esetleg más igényei vannak?

Komolyan nem értem már az emberiséget.

2023. febr. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Muszáj mindenen így kiakadni?"

Aki kiakadt az nyilvánvalóan te vagy.

Én csak rácsodálkoztam hogy már egy kis gyökérkezelés miatt is altatnak. Egy komolyabb beavatkozás miatt oké hogy altatnak hogy ne akadályozd az orvos a vinnyogással, de egy gyökérkezelés az kb semmi! Egyszerűen nem éri meg altatni, mert nem akkora beavatkozás. Az altatás kb 20x annyi idő meg 30x annyi pénz mint maga a gyökérkezelés. Meg fogom kérdezni a fogorvosomat hogy mi a véleménye erről. Szerintem ki fog ugdani az ablakon. Totál felesleges pazarlás az altatás ilyen beavatkozásnál. Az első 1 percben elfúrják az ideget és onnantól kezdve csak kellemetlen hogy valaki matat a szádban. A legdurvább gyökérkezelésem az volt amikor beleborítottam az ölembe az öblítővizet és foltos gatyával mentem ki a váróba.

Ennyi erővel tényleg a körmösnél, a fodrásznál és a szoliban is altatni kellene az embereket hogy el tudják viselni.

Mégegyszer: itt nem a keménységről, vagy gyengeségről van szó, hanem arról hogy ez a beavatkozás egy semmiség. Egy ilyennél altatni ágyúval a verébre effektus. Felesleges idő és pénzpazarlás. De akinek van arra lóvéja hogy kidobja ilyen baromságra, felőlem leszedáltathatja magát...

2023. febr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

"Aki kiakadt az nyilvánvalóan te vagy."

Rajtad valóban. Azonban olvasd már el az első bekezdésedet. Annál lejjebb tényleg nincs.


"Egyszerűen nem éri meg altatni"

Nem? Tényleg? Te ennyire egyszerű vagy? Ha a páciens kifizeti, akkor kinek nem éri meg? Mit érdekel engem, hogy kinek mi fáj? Ha van rá igény és megfizetik akkor ne te döntsd már el, mi éri meg!


Arról nem beszélve, hogy nyilván még fel sem merült benned, hogy nem mindenki egyforma. Van, aki másképp reagál a fájdalomra, van aki egyszerűen fél a fogorvostól, és van aki pont leszarja a fájdalmat, de megengedheti magának, hogy ne kelljen ezzel foglalkoznia. Hol élsz te, hol éltél eddig, hogy mindent kizárólag a saját egyszerű és együgyű szemszögedből ítélsz meg, és minden mást baromságnak tartasz?

Pofám leszakad.

2023. febr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Najó :D

Pont te vagy olyan mint amilyennek engem gondolsz....

2023. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván.
2023. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!