Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után mindenki...

Gyökérkezelés után mindenki kapott ideiglenes tömést?

Figyelt kérdés
Hétfőn gyökérkezelték az alsó 6-os fogamat. 3 csatornát tisztított ki. Utána nem csinált vele semmit. Jövő hétfőn kell vissza mennem. Aznap rettenetesen fájt, tegnap nem fájt, ma kicsit fáj, de nem folyamatosan hanem néha belenyilal majd 5 perc után elmúlik. Utána olvastam és több dolog nem stimmel. Röntgen nem készült (lehet,hogy 3-nàl több csatorna van és az fáj?) ideiglenes tömést sem kaptam (teljesen nyitva van a fogam, látszik a 3 lyuk-cső a csatornához) Ez így rendben van? Annyira félek. Azt mondta hogyha nem múlik el a fájdalom akkor hétfőn kihúzza. Nem kellene mégegyszer kezelnie?
2023. febr. 15. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem igazán van rendben. Már önmagában az nincs rendben, ha nem tájékoztatott normálisan. A röntgen elég alap dolog, de van, aki nekiáll nélküle, és csak kontroll röntgent kér. Létezik gépi eszköz, amivel be lehet mérni a csatornákat, van, aki erre hagyatkozik. De ideális esetben én azt mondom, hogy azért érdemes előtte is röntgenezni. Extrém ritka, hogy egy fogat nyitva hagyjanak, de azt sem így szokták. Gyógyszeres tömés kellene hogy legyen benne, az lenne a lényeg. Ráadásul egy hét kevés idő, bőven lehetne rá időt hagyni még. Őszinte leszek, hacsak félre nem értettél valamit, vagy el nem néztél valamit, én fogorvost váltanék. A 6os fontos fog, kár lenne kiszedni, ha menthető.
2023. febr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ûdvözöllek! A gyökérkezelés nagyon hasznos eljàràs, ugyanis lehetôségével megtarthatò a kòros fog, azonban lehetnek mellékhatàsai. A gyökérkezelés utàn a fogorvos eltàvolitja a fogbòl az elhalt fogideget, amely utàn a gyökérkezelt fog nem fàjhat. Ha mégis fàjdalmat érzel, akkor az a fogat körûlvevô szövetekbôl ered, mégpedig valamilyen gyulladàs miatt. Amennyiben a fàjdalmat nem mùlik el, akkor a fogorvosod antibiotikum kùràt irhat elô.
2023. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem sztks-csinálta. igaz ideiglenes tömést kaptam, de mikor visszamentem és mondtam hogy még fáj azt mondta majd nem fog és lezárta. azóta van hogy 1-2 napra halványan befájdul, de az év többi részében meg teljesen érzéketlen, lehet nem végzett tökéletes munkát vagy nem tudom, de jobb így élni mintha nem lenne rágófogam
2023. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez egy pici sztk-s rendelő. 2 orvos van, de a másikkal volt már rossz tapasztalatom ezért vagyok most ennél. Röntgen csak a szomszéd városban van a szakrendelőben, de nem adott beutalót, oda pedig nem mehetek fogászatra mert nem az a körzetes. Most nagyon félek :( Propoliszos vízzel öblögetek, elvileg ez segíthet. Sajnos antibiotikumot sem írt fel :( Jelenleg nem fáj 🙏
2023. febr. 15. 23:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2023. márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utána 3x kezelte (végig nyitva volt a fog) majd a 4.alkalommal tett bele kalcium port és ideiglenes tömést...Nah akkor azt hittem nem bírom, nagyon fájt megint pár napig. Rá 2 hétre gyökértömést tett be. Végül kb. 3 hete a végleges fedőtömést is. Nem fáj már, de tuti maradt benne ideg mert még mindig ha megkopogtatom akkor érzékeli a fogam...A doki azt mondta ez lehetetlen...Röntgen sajnos nem készült 1x sem (pedig az ügyfélkapun megnéztem és beírták 3x is)
2023. máj. 11. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!