Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hétfőn rakták fel az egyik...

Hétfőn rakták fel az egyik nagy rágófogamra a koronát. Kb. szerdán már éreztem, hogy fájdalmas az ínyem a koronás fogamnál, picike fehér, tűszúrás nagyságú valamik vannak ott az ínyemen. Mik lehetnek?

Figyelt kérdés

Nem tudom köze lehet a fogamhoz, de azon az arcfelemen érzékenyebb is.


Előre is köszönöm.


2023. márc. 10. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kigyökérkezelték elötte azt a fogat mielött koronát raktak rá? Nem érzed hogy magas a korona? Ha fáj vagy érzékeny akkor hivd fel a fogorvosod aki csinálta mert utána begyullad az baromira fog fájni! Van még olyan jelenség is hogy nem mindenki szervezete birja elviselni a koronát de ez ritka!
2023. márc. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors segítséget. Letört fogra kellett rakni, nem volt gyökérkezelés, csak ráépítette a csonkra azt, amire a koronát húzta.

A korona csöppet nagy (szerintem), úgy értem széles.

Lehetsèges, hogy nagyon rá van szorítva az ínyemre és az irritálja?

2023. márc. 10. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán arra gondolok de nem vagyok fogorvos! Lehet hogyha magas kicsit akkor ahogy rágsz jobban hozzáér az ínedhez arra tudok gondolni mert gondolom normálisan felragasztotta a foghoz! Várj vele valamennyi időt lehet hogy csak megkell szoknod mivel mégis csak új dolog! De általában gyökérkezelik azt a fogat amire koronát vagy hidat épitenek pont azért ha esetleg elkezdene fájni!
2023. márc. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell kiderítened, milyen a korona előkészítése hagyományos vagy vállas. Ha hagyományos akkor nagyobbnak tünhet, és ha az ilyen felülvan láthatod is. Ezt a módszert sok orvos alkalmazza még lustaságból, pedig nem kéne. Cirkonium, vagy bármilyen koronát, csak vállas előkészítésre szabad rakni. Ilyrnkor a korona és az eredeti fog mérete ugyanaz nincs szintkülömbség. Ami még a fő előnye nem okoz az inyben elváltozásokat gyulladást, mig a régi igen.
2023. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!