Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Teljesen inyig letörött egy...

Teljesen inyig letörött egy fogam. Nagyon pici maradt belőle. Ezt hogy tudja doktor eltávolítani? Ennyire picit hogy tud majd fogóval megfogni és kihúzni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 31. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet nem kell kihúzni , raknak bele csapot és arra koronát. Menj el vele dokihoz, megnézi mit lehet vele kezdeni.
2023. máj. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy letört, egészségtelen fogba raknak csapot?
2023. máj. 31. 23:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
más megoldásokról nem tudok nyilatkozni, de ínyig letört fogat is ki tud húzni fogorvos
2023. máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gondolod ? Egész biztos vagy benne ? Nem kell majd elmennem szájsebészetre ? Hogy tud ennyire pici részt a fogoval megfogni ?
2023. máj. 31. 23:27
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha ki kell szedni , a doki is meg tudja nyitni az inyed ha egyáltalán kell. De ha halott gyökérről van szó azt még lehet könnyebben is kihúzza. Mellesleg rengeteg gyökér fogó létezik.
2023. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Holnap megírom, mi lett. Nem tudtam, hogy nemcsak egyfajta fogó van. Csak az a nagy rémlik régről.
2023. máj. 31. 23:52
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia. Véletlen a félig hasznos gombot nyomtam az utolsó válaszodra, zöld kezet akartam.

Most végeztem. Adott injekciót , betett gyökértömést , tesz koronát és lesz fogam. Ezt nem gondoltam, már a legrosszabb variációk jártak a fejemben, alig aludtam. Most kicsit nyugodtabb vagyok , bár kissé zavaró , hogy több, mint két hétig nem lesz fogam.

De így is jó már, legalább nem kellett húzni és anyagilag sem megyek tönkre.

2023. jún. 1. 10:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ügyes a doki nagyon sokmindent vissza lehet építeni. Plusz egyre jobb a fogpótlási technika is. :)
2023. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen. :) De jó ! De az akkor miért van, hogy ehhez tud építeni ( mondom, egy totál letört fogról van szó , fél centis darab van belőle kb, vagy annyi sem, máskor pedig eltávolítja , kihúzza, mert nem tud hozzá csatolni és pótolnia kell ilyen porcelán műfoggal , vagy mi az. Ez akkor mitől függ ?
2023. jún. 1. 13:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt letört fogam, akkor alaposan utánanéztem és a fogorvossal is beszéltem erről.


Ami a kritikus, hogy a csont szintje alatti-e a törés határa. (Meg amúgy milyen állapotban van a gyökér, nincs-e rajta ciszta stb.) Namost, ha nincs a csontszint alatt a törés, akkor alapvetően ki lehet pótolni a koronát. Ha ici-picit van a csontszint alatt, akkor le tudnak venni a csontból egy picit és még úgyis. De ha túl alacsonyan van, akkor ez már nem megy. Ugyanez vonatkozik nagyon mély szuvasodásra is.


És persze a dolog elég macerás lehet, a csontból levenni az egy kis szájsebészeti műtét, aztán ha csap kell, az gyengíti a gyökeret, a korona se olcsó. Nekem nem is tettek csapot, hanem inlay-jel oldották meg, mert a fogam fele megvolt, és így elég jól hozzá tudták ragasztani. De azért ez kicsit lutri, mondta az orvos, hogy ki lehet pótolni így, de igazából ő már a húzást és az implantátumot javasolná.

2023. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!