Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy ennyire fáj???

Shasta0419 kérdése:

Normális, hogy ennyire fáj???

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy gyökérkezelés alatt lévő fogam alul jobb oldalon, amit a legutóbbi alkalommal már véglegesen beakartak tömni (4. vagy 5. alkalom volt), aztán kiderült röntgen alapján, hogy az egyik csatornám annyira keskeny, hogy sehogy sem tudnak eljutni az aljára, ezért a doktor beletett valamilyen szert a fogamba és hazaküldött egy hétre, hogy ez majd ott felpuhítja belül a dolgokat, hogy ők is mélyebbre tudjanak ásni és csökkentsék az esélyét, hogy a jövőben begyulladjon.

Na most ez az első két nap szuper volt semmit nem éreztem az egészből tökéletesen elvoltam, a tegnapi nap folyamán viszont az keltett ki az ágyból, hogy rettenetesen fáj a fogam, eleve stagnálóan mindenféle hatás nélkül is, de ha véletlenül összeérintem a fogaimat olyan, mintha enyhén szólva besz@rnék a fájdalomtól. Reménykedtem, hogy mára megjavul, 3 órát nem tudtam aludni vele.

Valaki el tudná magyarázni mi történik???



2023. júl. 2. 06:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Feszítő érzés, mintha nyomás lenne a fogamban most pedig már néha-néha olyan mintha pulzálna is
2023. júl. 2. 06:40
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem akkor feszült a fogam ha gyulladás volt benne.
2023. júl. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínüleg pulpix-ot tettek a gyökércsatornádba ami egy jó dolog csak nem azonnam "öl". Amit érzel az a fog elhalás ha megszűnik ez a fájdalom kihalt az ideg az adott gyökérből....ezt nem szokták elmondani. Egy darabig mindenre érzékeny lesz a fogad. Amit ajánlani tudok az a fájdalom csillapító és a külső borogatás. Ha nem műlik a fájdalom mire vissza mész ne hagyd be tömetni a fogad, mert nem lesz jó a kezelés. Van amikor ezt a kezelést 3x is meg kell ismételni ha a fog gyökere nagyon görbe pl.
2023. júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ui: ennek még az a veszélye ha nem zárt a gyökércsatorna vége és a pulpix átterjed a csonthártyára de ennek egy ellenörző felvételen látszódnia kell és kellene is csinálnia a dokinak.
2023. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elviekben kitisztitotta mar az osszes gyokercsatornamat koztuk ezt is csak ennek nem tudott leerni a vegere mert nagyon girbegurba volt es valami ETTEL-t vagy valami hasonlot tett bele hogy ez puhitani fogja belul a csatornam hogy lejjebb erhessenek. Az utolso kezelesnel erzestelenito nelkul voltunk vegig es semmit se ereztem. Akkor ezekszerint abban a csatornamban lenn ahova nem ert le meg elo ideg volt? Elore is koszonom a valaszt!
2023. júl. 2. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!