Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mitől lehet...

Shasta0419 kérdése:

Foghúzás után mitől lehet feszítő érzés meg mintha nem illeszkedne rendesen az álkapcsom?

Figyelt kérdés

Tömések, gyökérkezelések után éreztem már így, mintha egyik oldalt nem zárnék úgy, mint másikon, általában ez csak a szokatlan helyzet volt amihez ahogy hozzászokott a szám el is múlt az érzés.

Több, mint 2 hete húzták az alsó 6-os fogam, elviekben az összes többi fogamat lekezelték vagy semmi baj nem volt velük röntgenképek alapján. Most olyan, mintha a 7-esen oldalt amit eddig takart ez a fog lyuk lenne, amit nem tudom, hogy az orvos maga hogy nem vett észre, viszont a 7-esem tömött vagy gyökérkezelt, nem tudom már, nem fáj, hidegre/melegre se érzékeny, összeharapásra sem.

Inkább úgy írnám le az érzést, mint amikor magas lesz a tömés és amíg úgy érzem, hogy a húzott oldalon összezárok, a másik nyitva marad.

Ez normális? Csak a szokatlan helyzet okozza?

Tudni kell, hogy gyulladt volt a fog, 10 nap után hagytam abba a 4 óránkénti fájdalomcsillapító szedést húzás után, azóta egyáltalán nem kell, nem érzek fájdalmat, ez viszont kellemetlen és szokatlan, sokat ront a közérzetemen.

Remélem tudtok segíteni



2023. júl. 26. 23:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Foghúzás után lehet fantomfájdalom a kihúzott fog helyén és a szokatlanság, kellemetlenség szerintem ebből adódik.
2023. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!