Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fog miatti arcduzzana...

Gyulladt fog miatti arcduzzanatot lehet jegelni?

Figyelt kérdés

Az elülső fogaim egyike gyulladt be, aztán nem sokra rá a szám is feldagadt. Voltam vele orvosnál, kaptam antibiotikumot.

Kérdésem a következő; jegeléssel felgyorsítanám-e a lelohadás folyamatát vagy csak még rosszabbá tenném?

Próbáltam szemezgetni az itt feltett kérdések között, de sehol sem jutottak végső konklúzióra.

Persze, nem várok csodát, az antibiotikumot is csak két napja szedem, viszont a hét végére programom lenne, és nem szeretnék ilyen fejjel menni.

Jegelhetek én gyulladt fogat? Félek hogy csak rosszabb lenne utána :(



2023. aug. 16. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Persze, hogy lehet, sőt!!

Nekem maga a fogorvos adott apró kis hűthető, zselés tasakot. De bármi más, ami hideg, megfelelő. (Nem kell jégnek lennie!) Csavard be egy törülközőbe vagy régi pólóba - akár egy zacskó fagyasztott zöldborsó is megteszi -, és segíteni fog.

(Nekem múlt csütörtökön dagadt fel az arcom hasonló okok miatt, most vettem be az utolsó szem antibiotikumot, és már alig látszik a duzzanat)

2023. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen típus a duzzanat. Ha puha tapintású, gennyes és nem tud ürülni, akkor a jegelés nem segít, sőt csak jobban belobbanhat tőle. Amíg nem történt fogorvosi kezelés, addig ez a valószínűbb. Ilyenkor inkább a párakötés segíthet: zsíros krémmel bekened (testápoló is jó), nedves gézlap, nejlon, száraz gézlap és ezt kell rögzíteni ragtapasszal vagy kendővel/törölközővel.

A direkt jegelés olyankor jó, ha ödémás, kemény duzzanatról van szó. Mint például egy szájsebészeti kezelés, foghúzás után vagy ha a genny már tud ürülni a fogon keresztül (fontos hogy szívogasd!).

2023. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!