Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mik ezek a fehér lekopások,...

Mik ezek a fehér lekopások, elszíneződések?

Figyelt kérdés

Csak a felső elülső fogaimon van, de már nagyon régóta. Van hogy kevésbé látszik, néha viszont jobban, olyankor a nyelvemmel is érzem, hogy ott "matt" a fog, nem olyan fényes mint máshol.


[link]


2023. szept. 19. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogkő? Nem szokta mondani a fogorvosod, hogy le kéne szedetni? Évente érdemes elmenni fogorvoshoz egy vizsgálatra, az egészséged érdekében
2023. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Kétlem, hogy fogkő lenne.
2023. szept. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes. Nem ettél citromot vagy nagyon eceteset?
2023. szept. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fogkő eltávolításra szoktam járni.

Ez nem az.


Nem eszek semmi furát, legalábbis nem rémlik.

De szerintem már évek óta ilyenek, csak mintha egyre rosszabbodna.

2023. szept. 20. 01:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán ez: "Az ilyen foltok a fogászati fluorózis tünetei, a kialakulása pedig a túlzott fluorid bevitelnek köszönhető."
2023. szept. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt fluorózisnak hívják, és többnyire a túlzott fluor fogyasztás miatt alakul ki, de nem kell megijedni tőle, csupán esztétikai probléma és fluorid mérgezésed sincsen. Általánosságban ezzel nem szoktak mit kezdeni, de van egy ún. icon terápia, azzal valamennyire lehet rajta javítani, kevés rendelő foglalkozik viszont vele.
2023. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Még gyerekkoromban szedtem fluroid rágótablettát minden nap, akkor szerintem attól alakulhatott ki.

2023. szept. 20. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!