Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudtuk olyan fogorvost ajánlan...

Tudtuk olyan fogorvost ajánlani Debrecenben, aki kérés nélkül leveszi a fogszabályzót, amit nem ő rakott fel?

Figyelt kérdés
Nem vagyok a mostani fogorvosommal megelégedve, ráadásul apám folyamatosan arról panaszkodik nekem, hogy nem akar több pénzt áldozni a fogaimra, és leszedhetné végre. Csakhogy a fogorvosom nem hajlandó levenni, mondván "nem tökéletes". De én tökéletesnek látom. Szóval tudtok valakit?

2023. nov. 27. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2023. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elmúltam 18. Bár szerintem irreleváns ehhez a kérdéshez a korom, ugyanis nem én fizetem.
2023. nov. 27. 10:14
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha azt mondod az orvosnak, h vegye le, akkor leveszi. Ilyen nincs, h nem akarja. Nem ő dönti el, hanem te.
2023. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már kértem tőle a nyáron, és az mondta, hogy amíg ő nem látja tökéletesnek, addig nem hajlandó levenni. Hozzáteszem, már a szüleim is beszéltek vele, de szó szerint azt válaszolta, hogy "Ne legyenek türelmetlenek!". De sokszor már nem is cseréli az ívet, csak megnézi, utána ajánl egy három héttel későbbi időpontot, hogy jöjjek vissza. Amikor még belevágtunk 2 éve, akkor rendesen dolgozott.
2023. nov. 27. 10:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem irreleváns, mivel ha kiskorú vagy, a szüleid engedélye kell hozzá, az orvos csak úgy nem szedheti le, mert egy gyerek azt mondja.

Ha 18 vagy, akkor kozlod vele, hogy vegye le és ennyi.

2023. nov. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#4 hát akivel meg tudja tenni, azzal meg is fogja. Alkalmanként mennyit két el? :D
2023. nov. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy semmennyit. Megnézi, megjegyzi, hogy még alakulnia kell a fogaimnak, aztán hazaküld. Ezt csinálja velem szeptember óta. Esetleg néha azt is hozzá teszi, hogy mossam alaposabban a fogaimat, pedig mindig mikor megyek hozzá, előtte 2× is megmosom a fogaimat.
2023. nov. 27. 10:57
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak előtte kell mosni, hanem amúgy is.
2023. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nyugi 8-as, minden nap mosom a fogaimat, napi 2×.
2023. nov. 27. 11:20
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Azt azért tegyük már hozzá, hogy mivel ez egy orvosi beavatkozás, ezét nem, nem úgy működik, hogy "én már nem akarom, vegye le, mert én azt mondtam". A fogak ki vannak mozgatva a helyükről, hiába látod tökéletesnek, az ehhez szükséges csontosodási folyamatok még egyáltalán nem biztos, hogy lezajlódtak. Plusz nem csak laikus szemmel kell tessen, vannak szakmai szabályok, amiket nem lehet áthágni, ha nem úgy érintkeznek a fogak, ahogy azoknak érintkezniük kell, akkor a recidíva veszélye 100 %. Az idő előtti levétel komoly adminisztrációs mizériával jár, ahol meg kell értened, hogy nincs kész, hogy vissza is fog állni, hogy problémáid lehetnek vele, mert ezzel az orvos meg is ütheti a bokáját, egy hisztis, értetlen betegnek köszönhetően nagyon hamar a bíróságon találhatja magát, ahol sajnos az nem kifogás, hogy "de a beteg kérte, hogy vegyem le". Persze, attól még véget lehet vetni a kezelésnek, de még egyszer, ehhez mindenféle dokumentumot alá kell írnod, például azt is, hogy innentől kezdve nem vonható felelősségre az orvos, ha 3 héttel levétel után elkezd visszaállni. És pont ezért nem vállalja a levételt más sem: mert akkor ők lesznek a hibásak. Azért nem nyúlnak bele egymás munkájába, mert azé a felelősség, aki legutóbb belepiszkált.
2023. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!