Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső legelső 10 fog esetében...

Felső legelső 10 fog esetében mi lehet a megoldás ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott felül 10 fog, amik nagyrésze mind tömve volt, később tovább szuvasodott, tört stb. Viszont ahány oldalon olvasom annyi féle megoldást találok eltérő leírással, vagy csak én értelmeztem rosszul.

A legtöbb oldal úgy írja, hogy csiszolás és fogkorona pótlás a megoldás.

Viszont nekem úgy rémlik, hogy előtte mindenképp kell ezeket az állapotú fogakat gyökérezelni is, a fogkorona pótlás előtt.

Szóval ez mitől függ? .


dec. 2. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképp kell. Hiszen képzeld el, hogy felragasztanak egy több darabból álló koronát, melynek darabja alsó hangon 50-60 ezer forint.


Nincs alatta gyökérkezelve, megfajdul a korona alatt a fog.. Le kell szedni az egészet, és azt már nem tudják újra feltenni jó esetben. Többszaz ezer forintért újat kell csinálni.

dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Az egyes fogak tényleges állapota alapján dönt a fogorvos. Ha a dentin ép és kellően vastag, akkor nincs szükség gyökérkezelésre, mert a korona megfelelően védi a fogállományt.
dec. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Jaj dehogy kell 1-es... úristen. Miért kell hülyeséget mondani, ha fogalmad sincs?? Gyökérkezelés ellenére (vagy akár pont azért!) is történhet akármi egy koronázott foggal, tudnád ha bármi BÁRMI közöd lenne a szakmához.

A gyökérkezelésnek megvannak az indikációi, ebbe önmagában a korona, mint fogpótlás egyáltalán nem tartozik bele. Ez nem jelenti azt , hogy a csiszolás nem jár végül együtt gyökérkezeléssel, de ez 2 ok miatt szokott lenni: 1. sorvadt íny esetében elképzelhető, hogy több foganyagot kell elcsiszolni, mert különben nagyon ronda lesz a pótlás, így viszont nyilván nagy a kockázata a fogbélperforációnak és így a gyökérkezelésnek is 2. a csiszolás miatt kialakult hőártalom miatt begyullad a fogbél, ez főleg fiatal, még tág fogbélkamrájú betegeknél fordul elő és ebben az esetben is kiderül a helyzet, még a pótlás felragasztása előtt.

A 2-es válaszadó mondta helyesen, mégis ő van lepontozva. Ez valahol rém szomorú, hogy önjelölt szakemberek adnak teljesen fals tanácsokat, aztán mi, fogorvosok magyarázzuk a bizonyítványunkat, ha kezelés során nem az történik, amit a gyakorin portyázó, civilként körmösként, vagy benzinkutasként dolgozó versenyző írt. Ha korona alatt gyökérkezelni kell egy fogat, annak majdnem minden esetben korona alatt kialakult szuvasodás az oka. Magyarul, hiába volt előtte "preventíve" megölve a fog, a szuvasodás attól még ott van és sajnos az viszont a fog elrohadásához vezet, ha nem veszünk róla tudomást. Igen, ilyenkor a korona sajnos sérül. Egyébiránt: a gyökérkezelés sikeressége még egy egy csatornás frontfog esetén sem 100%, hátsó fog esetén pedig alig 50. Nem véletlenül megy egyre inkább a fogászat is az ún. vitálterápiák irányába, vagyis ahol csak lehet, próbálják elkerülni a gyökérkezelést (nyilván még élő fogbél esetén.

dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bő választ, sajnos az én esetemben még így sem tudom hogy mi a megoldás, szerintem mind a 10et amit szeretnék koronával pótolni gyökérkezelni fogják. Mivel rengetegszer volt begyulladva mind 2 oldalon a fogam, amikor hetekig fájt aztán bedagadt gennyes lett aztán kijött, a fogorvos azt mondta valószínű már a legtöbb fog el is halt. Így a gyökér kezelést nem is éreztem, de félek hogy fájdalmas lesz illetve hogy sok ideig tart majd mindet gyökérkezelni + koronákat feltenni. Aki esetleg erről tud vagy van tapasztalata azt is szivesen hallanám.
dec. 2. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!