Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes fogszabályzó miatt...

Érdemes fogszabályzó miatt kihúzatni két teljesen egészséges 4-es fogat? És feltétlen szükséges?

Figyelt kérdés
nekem a fogorvosom azt mondta, meglehet csinálni húzás nélkül, de akkor nagyobb lesz az ív és jobban ki fog állni a fogsorom. akkor ugyan ott lennék, ahol elindultam. szóval akinek fogszabi miatt húztak, megbánta vagy nem?? marad rész a fogak között?
2010. okt. 21. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem marad rés, hiszen azért kell kihúzni őket, hogy a többi fogad a szabályozás után "elférjen" a szádban.

Nekem mondjuk nem kellett a fogszabi előtt húzni, de az egyik barátnőmnek igen, sé most is tök szép fogsora van.

2010. okt. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én is szép fogat szeretnék. mitől függ hogy kell-e húzni vagy sem?
2010. okt. 21. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
NEM!!!!! eszedbe ne jusson kihuzatni!!! Olyan fogszabalyzoshoz menj, aki a "Damon" technikat alkalmazza. Ilyen van pl. Budapesten a Madach Dental-ban. De biztosan masok is csinaljak!!
2010. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
NEHOGY!!!!!!! Nekem is 2 éve 5(!)-öt kellett kihúzatni, mert h túl sok(?!) fogam volt ... h lehet 1embernek túl sok foga? anyám.. szval most, teljesen ugyan úgy állnak a fogaim, mint előtte.. Az volt a probléma, hogy jobb oldalon az 1ik kicsit beljebb volt.. ki lett húzva az az 5(2 alul, 2 felül oldalt, s 1felül hátul) és most ugyan úgy van.. beljebb ment az a fog, amiért az egész fogszabályzó mizéria megtörtént.. szval.. NEEE
2010. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
olyan nehéz eldönteni....annyira szeretnék szép fogakat de sajnálom az egészségeseket kihúzatni. azt mondta a doki hogy meg tudná csinálni húzás nélkül is de akkor nagyobb lenne az ív, mint volt. na akkor meg semmivel se lennék előrébb :S mert pont az a baj hogy előreállnak....
2010. okt. 22. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is kihúzták a két felső ötösömet. Eredetileg a négyeseket akarták, de kiderült, hogy az egyik ötösömön tályog volt.

A rések már teljesen eltűntek (4-5 hónap alatt), és egyáltalán nem bántam meg, hogy engedtem kihúzni. A felső fogsorom sokkal kijjebb volt, mint az alsó. Profilból egyáltalán nem látszott, de most utólag látom, hogy milyen is egy rendes harapás.

A múltkor megmutatta a doki a legelső fotókat, és kérdezte, hogy na ismerős még ez a kapafogú lány?

A felső fogaim nem a levegőben lógnak, hanem összezáródnak az alsókkal. Szerintem ez sokkal fontosabb, mint az, hogy két foggal több, vagy kevesebb van.

Egy rossz harapás rossz rágást eredményez, ebből következik az emésztési probléma, stb, stb...

2010. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az önligírozós technika (mint például a Damon fogszabályzó) egy klassz dolog, de nem lehet mindenkinél alkalmazni. Nálam például csak egy fogorvos ajánlotta, de ő sem volt biztos benne, hogy ez a jó megoldás. Márpedig 8 fogszabályozós szakorvosnál voltam konzultáción, mielőtt eldöntöttem, hogy hol csináltatom.

A felső fogaim egyszerűen nagyobbak, és nem lehetett volna annyira kitolni őket oldalra, hogy a közel 8 mm-es elölharapásom eltűnjön. Márpedig egy jó fogorvos azt tartja elsősorban szem előtt, hogy hogyan lehetne a szabályos harapást beállítani.

2010. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szellő lány!


Köszi,köszi :D Hát ezt nagyon jó volt olvasni. Nekem is az első fogaim állnak előre és előről nem is látszik nagyon csak oldalról, de zavar.

2010. okt. 23. 22:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez van csak nekem nincs választásom. Illetve kaptam éjszakait és ha javul 2 egészséges fog ha nem 4 lesz kihúzva. :/
2012. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos szerintem érdemes ugyan is jobb ha ,, van egy kis hely a fogak között" mivel később könnyebben takaríthatóak és ezért nincs akkora az esély a szuvasodásra.Mivel nem vagyunk egyformák és van úgy hogy egy kisebb fogívre nagyobb fogakat öröklünk ,mint ami a fogív mérete" mivel a fogív és a fogak nagyságát nem iparmérnök tervezi hanem a szüleink génállománya határozza meg.Ha jobban belegondolsz akkor vannak olyan emberek akiknek kicsik a fogaik vannak akiknek meg nagyok és ha tömörülnek akkor nem igazán tisztítható a fogköz még fogselyemmel sem.Saját esetem ,hogy a második kisörlőm és az első nagy örlőm között sem volt hely és még a fogselyem is beleszakadt így 25 éves koromra beszuvasodott és mire észrevehető volt a baj addigra már nagy volt a fogkár mivel a két fog között történt úgy hogy a rágófelszínt nem érintette és már csak arra lettem figyelmes ,hogy egy falatnál a fele fogam letört pedig rendszeresen jártam ellenőrzésre akkor is előtte 3 hónappal voltam és az orvos sem vette észre:( húzás lett a vége igy a második kisörlőmnek game over a nagyörlőmet meg éppen hogy csak meg lehetett menteni és olyan furán is áll a fogívből kicsit csálén a nyomorodás miatt. A másik oldalon pedig a nagyörlőmet 12 éves koromban el kellett távolítani mivel akkor mikor előbújt 8 éves koromban akkor már szuvas volt :( és betömettem azonnal ,de azt meg nem kezelték normálisan és a tömés alá szuvasodott :( igy annak is hamar vége lett,de ott viszont azóta tökéletesek a fogaim mivel jól tudom őket mosni még a fogközök i s:)Mivel az első fog a legnagyobb fog a szájban ,de nekem a helye sem látszik mivel a második kisörlő a helyére nyomult:)tehát megéri ha a fogorvos úgy látja felül stimmel a méret:)
2013. szept. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!