Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elmenjek igy fogorvoshoz?

Elmenjek igy fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Kb egy hete influenza engem is elkapott es volt lazam meg fojt az orrom illetve elegge kohogok meg most is holnap jar le az antibiotikum es megyek vissza a haziorvosomhoz de az evben utoljara csak holnap rendel a fogorvos is es meg elegge kohogok meg nem erzem magam meg mindig teljesen meggyogyultnak viszont a fogyinyem szerintem gyulladasban van szerintetek azt a par hetet kibirja az inyem amig nem kapok idopontot januarban? Vagy igy betegen mindenkepp menjek el?

dec. 18. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Influenzara antibiotikum? Gyorsan valts haziorvost
dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rosszul irtam nem influenzam volt hanem olyan bakterialis amire kell antibiotikumot szedni. Nem vagyok ezekkel teljesen tisztaban
dec. 18. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát a fogorvos nagyon fog örülni, ha ott folyik az orrod és köhögsz kezelés közben.

Ha csak íny gyulladás, és nem egy lukas fog, amit azonnal kezelni kell, használj rá rá valamit, ő sem tud mit tenni vele.

Gingisol csepp 1-2nap alatt leviszi.

dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van egy par kicsit feketes fogam de meg egyaltalan nem faj remelem kibirja azt a kis idot ameddig nem kapok idopontot es jobban leszek koszi a valaszokat :)
dec. 18. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is most mentem volna fogorvoshoz, de jött a torokfájás, orrfolyás, enyhe köhögés. Felhívtam a rendelőt, hogy ez a helyzet, tegyük át máskorra. Helyeselték, nyilván nem szívesen fogadtak volna így. Új időpontot persze nem könnyű rögtön találni, de én pl. mondtam, hogy rugalmas vagyok, ha egy nappal előtte szólnak, hogy hasonló ok miatt megüresedett egy időpont, be tudok ugrani.
dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A feketés, az már rég baj.

Ha emiatt gyulladt az ínyed, akkor se fogja kezelni, mert gyulladásban nincs fogkezelés,először ő is ad rá valamit, hogy levigye.

Kérj most időpontot januárra és addig kezeld ki.

Tele a gyógyszertár jó, vénymentes termékekkel.

dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Influenzara antibiotikum? Gyorsan valts haziorvost"



És egyébként mi ezzel a baj, ha influenza/covidra ír a háziorvos antibiotikumot? Nekem is írt már.


Nem magára a betegség elmulasztására írja, hanem annak következményeire, arcüreggyulladásra, vagy hogy felszakadjon a lerakódott válladék stb. Nem egyedi eset, ahogy többfelé hallom ismerőseimtől. Valaki szokott felírni, valaki nem.

Mert szerinted semmit nem kell szedni egy betegség ideje alatt vagy hogy gondolod dr. GYK-s Szakértő?

dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 PMC Wagner ***** válasza:

#1

Anno mindíg adtak és egy hét után rendben volt az ember , influenzán nem segít de az azt követő felülfertőzésen igen . Most meg szokás lett megvárni míg légcső esetleg tüdőgyulladás lessz belőle és csak utána adni antibiotikumot aminek kell 48-72 óra hogy elkezdjen hatni

dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!