Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alkalomadtán levegővételre...

Alkalomadtán levegővételre miért lehet érzékeny a tömött fog, ha hideg-meleg italra/ételre nem?

Figyelt kérdés

febr. 15. 20:06
 1/3 petraa07 ***** válasza:
Ez csak egy tipp nyilván így látatlanban. Alapvetően szerintem nem maga a töméssel lenne gond. Előfordult hogy azért érzékeny a szájon át vett hideg levegőre mert lehet hogy egy nagyon picit kint van a fog nyaka az íny alól. Ez esetleg a fogomosás miatt is lehet de fogkkővel miatt is lejjebb húzóshat az íny. ( persze ha van fogkkő ) Az íny lehúzódása nem feltétlenül szembe tűnő mert elég ha egy fél mm-t kint van a fognak a nyak része. ( ez a fog nyaki érzékenység) ez okozhatja ezt a panaszt. Esetleg vagy fogorvos sál meg lehet nézetni vagy otthon meg lehet próbálni fluoridos fogkémmel estére fogmosás után a panaszos területet bedörzsölni vele vékonyan mint egy krémmel és úgy hagyni éjjelre. Nem hat azonnal, kell neki idő de elmúlhat ez az érzékenység. :)
febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos az ínyem megsérült a fog kezelése alatt, és én is gyanakodtam erre emiatt.
febr. 17. 21:51
 3/3 petraa07 ***** válasza:
Értem, az lehet. Majd szépen hejrejön az akkor. Annyit lehet tenni hogy esetleg a patikába lehet kérni rá Gingisol cseppet ez egy ecsetelő. Max 1 hétig szabad használni de nagyon jól elősegíti az íny sérülések regenerációját. Pár 100 Ft. :)
febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!